המגזין הבריטי The Sun פירסם שלשום אזהרה לכל המטיילים מהממלכה שמתכננים להגיע לישראל בזמן הקרוב. "היא בלתי צפויה" נכתב בכותרת הכתבה שבה פירטו והסבירו לגבי הסיכונים שיש כרגע במזרח התיכון בכלל ובישראל בפרט.

>> לעוד עדכונים היכנסו לעמוד הפייסבוק של mako חופש

על פי המגזין, האזהרה נובעת מהסיכון המוגבר שבאזור, בעקבות תקיפת חיל האוויר של צה"ל בסוריה והמתיחות עם איראן. כמו כן, נכתב שמשרד החוץ הבריטי מציין שישנה סבירות רבה שטרוריסטים יחלו לעשות פיגועים ושהתחבורה הציבורית ומקומות ציבוריים רבים במדינה אינם בטוחים. דגש נקודתי ניתן על כל המקומות שקרובים לגבול עם עזה ולאזורים הנמצאים במרחק של 500 מטרים מהגבול עם סוריה ולבנון.

"בישראל ובגדה המערבית, כולל בתל אביב, ירושלים והעיר העתיקה שלה, ישנן התנגשויות רבות בין מפגינים לכוחות הבטחון, והזמן הנפיץ ביותר הוא אחרי תפילות יום השישי בצהריים. הישארו ערנים ועזבו מיד את המקום אם מתחילה תסיסה. אינדיקציה טובה לכך, זה אם חנויות בסביבה מתחילות לסגור את התריסים שלהן".

כאמור, במשרד החוץ הבריטי הזהירו גם מנסיעה בתחבורה ציבורית בישראל, לרבות הרכבת הקלה בירושלים וזאת בגלל אירועים אלימים רבים. "מומלץ לשקול שימוש באמצעי תחבורה חלופיים. בתל אביב יש לשים לב לאוטובוסים שנוסעים באזורים הומים עם תנועה גדולה", נכתב. 

"אם תסרבו לשלם נתבע אותכם" (צילום: Hadas Parush / FLASH90)
אזהרה מנסיעה בתחבורה ציבורית. אילוסטרציה | צילום: Hadas Parush / FLASH90

יחד עם זאת, בכתבה ציינו שרמת הפשיעה האישית בישראל, כמו גניבות, היא נמוכה ורוב הביקורים נגמרים ללא בעיות מיוחדות, אך מומלץ להזהר בכל אופן ולשמור על חפצים יקרי ערך במקום בטוח.