הפארק הלאומי יוסמיטי שבקליפורניה, הוא מהפארקים הגדולים, המפורסמים והיפים שיש בארה"ב. כ-3.5 מיליון תיירים מבקרים בו בל שנה על מנת לחזות בתצפיות אל העמק המרשים, המפלים עוצרי הנשימה, הצוקים הפראיים והטבע האינסופי שמשתרע על שטח של מעל 3,000 קמ"ר.

>> לעוד עדכונים היכנסו לעמוד הפייסבוק של mako חופש

אך לצד טבע הבראשית המרהיב שבו, הפארק, כך מסתבר, הוא גם מקום בו מאבדים את חייהים יותר מדי מטיילים שלא נזהרים. ביום רביעי האחרון נוספו לסטטיסטיקה העגומה במקום שני מטיילים שנמצאו ללא רוח חיים מחת לתצפית טאפט (Taft Point) המפורסמת. השניים, שזהותם עדיין לא ידועה, נפלו ככל הנראה מהתצפית שמתנשאת לגובה של 900 מטר מעל העמק המפורסם של הפארק ונמצאו על ידי מטייל אחר שעבר במקום.

יוסמיטי (צילום: This is Delft, shutterstock)
מבט אל העמק של פארק יוסמיטי | צילום: This is Delft, shutterstock

מתחילת השנה מצאו את מותם לא פחות מ-10 מטיילים בצורה הזו. בחודש שעבר אף דווח על צעיר ישראלי, בן 18, שנפל אל מותו מצוק אחר בפארק. "האירוע הטראגי עדיין נמצא בחקירה וכרגע לא ידועים לנו יותר מדי פרטים", אמר דובר הפארק, סקוט גדימן. "התצפית הזו היא מקום מאוד מפורסם בפארק, ולא מעט אנשים מגיעים אליו כדי לצלם את עצמם או להציע נישואין".

בתחיל החודש תצפית טאפט עלתה לכותרות בנסיבות אחרות לגמרי אחרי שהצלם מתיו דיפל תפס בדיוק בנקדה הזו אדם שהציע לבת זוגתו נישואין. התמונה הפכה לויראלית אחרי שהצלם העלה את התמונה לטוויטר שלו וביקש שיעזרו לו למצוא את הזוג וכך יוכל לחלוק איתם את העובדה שהצליח לתפוס תמונה מרהיבה של הרגע המאושר שלהם.

רגע ההצעה (צילום: CNN, חדשות)
רגע ההצעה שנתפס בתחילת החודש בעדשת המצלמה | צילום: CNN, חדשות