אם גם אתם חולמים שיום אחד תגיעו לעמדת הצ'ק אין בשדה התעופה ודיילת הקרקע הנחמדה תחליט לשדרג אתכם למחלקת העסקים, סתם כי היא יכולה, כדאי שתדעו שהחלום שלכם חטף לאחרונה מכה לא קטנה.

>> לעוד עדכונים היכנסו לעמוד הפייסבוק של mako חופש

לאחרונה חברת דלתא האמריקאית פיטרה ארבע דיילות קרקע בגלל ששדרגו נוסעים למחלקות היוקרה בטיסות שיצאו משדה התעופה הבינלאומי בסיאטל, בטענה שהפרו את חוקי התעופה של החברה. על פי החברה, הארבע, כולן בעלות אזרחות דרום קוריאנית, היו משדרגות נוסעים שלא על פי הנהלים, או במילים אחרות: החברה לא אהבה את השידרוגים שהן היו מעניקות לנוסעים רנדומליים.

מטוס דלתא איירליינס בקו תל אביב ניו-יורק (יח``צ:  יחסי ציבור )
בחברה פחות אוהבים את השידרוגים בחינם | יח``צ: יחסי ציבור

הדיילות מצדן טוענות שמדובר בפיטורים לא מוצדקים וישנן עוד לא מעט דיילות שמשדרגות נוסעים ולהן לא נאמר דבר. כמו כן, הדיילות טוענות שבחברה ביקשו מהן להפסיק לדבר קוריאנית במהלך העבודה, למרות שלשום דיילת אחרת לא יצאה הנחייה דומה.  

"אנחנו מתייחסים לאפליה במקום העבודה בצורה מאוד רצינית והטענות של עובדות אלה הן חסרות בסיס", נמסר מחברת דלתא. "העובדות, או יותר נכון העובדות לשעבר, פוטרו כי הן הפרו את חוקי החברה ומתן השידרוגים. החברה בטוחה שאמת זו תצא לאור".

לדיילות הקרקע, אלה שאחראיות על הקליטה הראשונה של הנוסעים וסידור מקומות הישיבה שלהם, ישנו הכח לשדרג נוסעים במקרה ונותרו כיסאות פנויים במחלקות המתקדמות, או במקרה שיש להעביר נוסע ממקומו מסיבה כזו או אחרת. עכשיו מסתבר שיש חברות תעופה שלא אוהבות את השידרוגים הללו ואף מנסות למנוע אותם.

אם בכל זאת אתם בטוחים ששדרוג כזה יכול לקרות לכם יום אחד, ותרצו להמשיך ולנסות את מזלכם, אנחנו רק נמליץ לכם להיות נחמדים, לטוס לבד, להגיע לעשות צ'ק אין בשלב מוקדם או מאוחר ולהתלבש בצורה ראויה. נמצא שכל הפרמטרים הללו יכולים להגביר את הסיכוי שלכם לשידרוג המיוחל. לכל אלה, כאמור, נוסף עכשיו התקווה שהחברה לא תערים קשיים.