ברשות התעופה הפדרלית של ארה"ב (FAA), הודיעו אתמול (שני), שהטילו על נוסע שהתפרע בטיסה את הקנס הגבוה ביותר אי פעם - 52,500 דולר (כ-171 אלף שקלים), כחלק מנקיטת גישה של אפס סובלנות בתקופה האחרונה.

הקנס ניתן נגד נוסע בטיסה של חברת דלתא איירליינס שהמריאה ב-23 בדצמבר מהונללו לסיאטל. על פי ה-FAA, במהלך הטיסה הנוסע ניסה לפתוח את דלת תא הטייס, התעלם מהוראות חברי הצוות ופגע בדייל בפניו, הפיל אותו לריצפה ואיים עליו.

בסופו של דבר, הדיילים בעזרתו של נוסע נוסף הצליחו להכניע את הנוסע האלים, לרסן אותו ואזקו אותו באזיקים מפלסטיק. עם זאת, הנוסע הצליח להשתחרר בשבל מסויים מהאזיקים ולהכות שוב את אותו הדייל. לאחר הנחיתה, הנוסע נעצר מייד. 

בחודשים האחרונים ה-FAA נוקט כאמור בגישה של אפס סובלנות כלפי נוסעים שמתפרעים ואינם נשמעים להוראות צוות הטיסה. בתוך כך, מספר נוסעים נקנסו בעשרות אלפי דולרים ובסוכנות מדווחים כי מאז פברואר קיבלו יותר מ-1,300 נוסעים סוררים קנס גבוה מחברות התעופה האמריקאיות. 

כך למשל, נוסע בחברת ג'ט בלו קיבל לאחרונה קנס של 18 אלף דולר על התפרעות בטיסה ללאס וגאס לאחר ששתה אלכוהול נגד ההוראות וסירב לעטות מסכה. נוסע אחר שסרב לעטות מסכה וקילל דייל נקנס ב-9,000 דולר בטיסה של חברת פורנטייר איירליינס לפלורידה. 

אגב, השיא הקודם היה קנס של 32,750 דולר לנוסע אחד. ב-FAA הודיע שימשיכו לתת קנסות ענק לנוסעים בעייתיים והמטרה היא למגר לגמרי את התופעה הזו.