עוד שלושה חודשים מהיום יגיע אוגוסט ותתחיל רישמית תקופת הטיסות לקיץ ומיד לאחריה בחגים. ואם במקרה לא הזמנתם עדיין את החופשה שלכם לקיץ, חשוב שתדעו שאתם כבר נמצאים בפיגור. להוציא את תקופת הקורונה, אז חוסר הוודאות שלט, כבר שנים שההמלצה היא להזמין את החופשות כמה שיותר זמן מראש, כך גם תבטיחו מקום בטיסה וגם במחירים נמוכים יותר.

אחת ולתמיד: מה קורה כשקונים כרטיס טיסה ברגע האחרון?

"ככל שמתקרבים לחודשי הקיץ והחופש הגדול היצע המלונות הולך ופוחת, מנגד המחירים הולכים ועולים", אומר עוז גור, מנכ"ל הולידיי פיינדר. "לכן, הזמנה עכשיו לחודשי הקיץ תחסוך לא מעט כסף למשפחות וגם תאפשר להן גמישות בבחירות סגנון החופשה והמלון. המחירים עכשיו נמוכים בכ-30 אחוזים לעומת המחירים של הרגע האחרון, כך שגם מי שבונה על צניחת המחירים ברגע האחרון יכול לחסוך".

במחקר חדש שיזמה נציבות התיירות האירופית (ETC), במטרה לבחון את דפוסי ההתנהגות של המטיילים באירופה, שנערך על ידי ד"ר ערן כתר, מרצה בכיר במחלקה לניהול תיירות ומלונאות במכללה האקדמית כנרת, נמצא שנופשים כבר חזרו לדפוס ההזמנה שהיה לפני הקורונה, בו הזמנו הרבה זמן מראש, כך שחשוב לדעת שהביקושים הגבוהים כבר החלו.

לוח טיסות (צילום: Ekaterina Pokrovsky, shutterstock)
הטיסות עולות בכ-30 אחוזים בקיץ | צילום: Ekaterina Pokrovsky, shutterstock

זיו רוזן, מנכ"ל קבוצת גוליבר, מוסיף: "הביקושים לחופשה במהלך הקיץ גבוהים בכל העולם, מה שמוביל לעליית מחירים בחודשי הקיץ, במיוחד כשהילדים בחופש. המחירים שאנחנו רואים עכשיו צפויים לעלות בכ-20 אחוזים כשנתקרב למועד. מומלץ להזמין חופשה כבר מעכשיו לא רק לחודשי קיץ, אלא גם לחגי תשרי - כאשר מקדימים להזמין את החופשה לא רק שהיא תעלה פחות, מה גם שניתן להפגין גמישות רבה יותר ביעדים, בתאריכים, ובמלונות כדי לקבל את החופשה שהכי מתאימה עבורכם". כך למשל, חבילת נופש לאנטליה שעולה עכשיו 560 דולרים, תעלה בשיא הקיץ כ-680 דולרים.

"ככל שגדלה תנועת הישראלים שיוצאים לחו"ל בקיץ - הביקוש מעלה את המחיר. כדאי לשריין מלון בעיקר בחופשה משפחתית", אומרת טלי נוי סמנכ"לית שיווק ומכירות של איסתא. "הכי משתלם להזמין עכשיו חופשת קיץ היות ומלאי חדרים למשפחות הולך ומצטמצם ככל שמתקרבים אל מועד החופשה. להערכתי, מי שיזמין ביוני את אותה חופשת קיץ במהלך יולי-אוגוסט - ישלם כ-20 אחוזים יותר מהיום".

הילה הרמולין רונן סמנכ"לית שיווק ומכירות של ישראייר: "מחירי החבילות והטיסות גבוהים מאוד ככל שמתקרבים למועד החופשה. אנו ממליצים לתכנן ולהזמין כבר כעת על מנת לחסוך בעלויות החופשה בעשרות אחוזים. אנחנו כחברת תעופה מפרסמים את מחירי הטיסות והחבילות כבר בסוף חודשי החורף והם משתנים לפי ההיצע והביקוש. החופשה המשפחתית, מתוכננת בדרך כלל מראש ולוקחת בחשבון את שיקולי החופשים של הילדים,ולכן המקדימים מרווחים".

אנטליה, טורקיה (צילום: majaiva, Getty images)
אחד היעדים המבוקשים לקיץ. אנטליה | צילום: majaiva, Getty images

לדברי שירלי כהן עורקבי, סמנכ"ל אשת טורס, מסכמת: "למי שרוצה להוזיל עוד יותר את החופשה כדאי לצאת בעונת טרום הקיץ – שבה המחירים הם בין הזולים ביותר בשנה". באשת טורס מעריכים שהמחירים יעלו ב – 25%-30% להזמנות ברגע האחרון בקיץ"

כמה יעלה לכם להזמין עכשיו לקיץ?

הולידיי פיינדר

חופשה משפחתית, של זוג עם שני ילדים, בת 3 לילות ברודוס שביוון, בתאריכים 15-18.7, הכוללת טיסות ישירות עם טרולי כלול, לינה במלון Rhode bay Hotel, בדירוג 5 כוכבים, הכולל מתחם חוף פרטי ואירוח מפנק, על בסיס ארוחת בוקר, תעלה כ- 579$ לאדם.

איסתא

חופשה בשארם א-שייח', 8-15/8, מלון 4 כוכבים ע״ב פנסיון מלא, המחיר לאדם החל מ-699 דולרים בהרכב של זוג +2.

רודוס יוון  (צילום: Mistervlad, shutterstock)
רודוס | צילום: Mistervlad, shutterstock

ישראייר

חופשה בברלין, 31/7-3/8, במלון 4 כוכבים ע״ב א. בוקר. המחיר לאדם החל מ-508 דולר.

אשת טורס

3 לילות באנטליה באוגוסט (24-27.8.23), חבילה של טיסה, העברות ומלון הכל כלול 5 כוכבים TTH HYDROS CLUB ב- 689$ לאדם בהרכב של זוג+ 2 ילדים.