דרמה בשדה התעופה JFK בניו יורק: לפני יומיים (יום שלישי), רגע לפני שטיסה של חברת ג'ט בלו האמריקאית המריאה ללוס אנג'לס, מגדל הפיקוח קיבל מהמטוס אות קריאה על כך שהוא נחטף. האירוע קרה בסביבות השעה 8 בערב בזמן שהמטוס כבר ניתק מהשרוול ועשה את דרכו להמראה.

>> לעוד עדכונים היכנסו לעמוד הפייסבוק של mako חופש

לכל מטוס יש קוד רדיו מיוחד אותו הוא שולח למגדל הפיקוח ברגע שישנו איום של חטיפה על הקרקע או באוויר וזה בדיוק מה שנשלח לפני יומיים. מאותו הרגע מגדל הפיקוח ב-JFK ניסה להשיג את הטייסים כדי לברר במה מדובר, אך ללא הצלחה. כוחות ביטחון ואנשי ימ"מ, המומחים בהשתלטות על מטוסים, הוקפצו מיד למקום והם הקיפו את המטוס החשוד. תוך דקות צוות הימ"מ הצליח להיכנס לתוך המטוס. "אמרו לנו לעזוב את הטלפונים ולהשאיר את הידיים באוויר", שחזר אחד הנוסעים. כמובן שלמרות דרישה זו, היו כמה שהצליחו לצלם את רגעי החרדה.

בשלב מסויים הטייס הצמיד לשמשה דף עם מספר הפלאפון האישי שלו על מנת שיוכלו להתקשר אליו. לאחר שיצרו איתו קשר התברר שאין שום איום ושאות הרדיו נשלח בטעות. לאחר בדיקה נוספת של אנשי הבטון הוסר סופית האיום. למרות זאת, המטוס הוחזר לשער והנוסעים עברו למטוס חלופי. 


"אני על טיסת ג'ט בלו שאיבדה קשר ויצרה משבר", צייץ טוני שוורץ. "10 אנשי ימ"מ חמושים עלו על המטוס ובדיוק עזבו. אחרי שעה וחצי על המסלול, לוקחים אותנו בחזרה למסלול עכשיו. וואו". מנהל התעופה וחברת התעופה עדיין חוקרים את מקרי האירוע.