חברת בנייני העיר הלבנה (White City Group) רכשה השבוע את מבנה ויה דלה סקרופה 58 (Via della Scrofa 58), הממוקם במרכז רומא, בשיתוף עם החברות הפניקס וישרוטל (שגם תנהל את המלון), בתמורה לכ-100 מיליון שקל.

המבנה ישנה את ייעודו למלון ובכוונת השותפות להשקיע כ-80 מיליון שקל נוספים בעבודות שיפוץ והקמת 36 חדרי אירוח וסוויטות גדולות עם מרפסות בעיצוב מותאם אישית. בקומת הכניסה עתידה להיפתח מסעדה לצד הלובי המעוצב.

> המדריך המלא למטייל ברומא

מבנה ויה דלה סקרופה משמש כיום בחלקו בניין משרדים וחלקו הנוסף לדירות מגורים וממוקם בסמוך לפנתאון (The Pantheon) ולפיאצה נבונה (Piazza Navona), הכיכר המרכזית באזור התיירותי של רומא.

המלון, ששטחו הבנוי יתפרס על כ4000 מ"ר, יעבור שימור ושיפוץ כולל, ומיועד להיות מלון אולטרה יוקרה. עבודות התכנון והביצוע עשויות להימשך כשנתיים וקבלת קהל צפויה לשנת 2025. על פי הערכות, מחיר ממוצע ללילה בחדר סטנדרטי במלון יעמוד על כ-1,000 יורו. על תכנון המלון החדש יהיה אמון משרד QUINCOCES DRAGO & Partners ממילאנו.

באוקטובר האחרון רכשו שלושת השותפות את מלון סאבוי בויה ונטו (Via Veneto), בסמוך לשגרירות האמריקאית בסכום של כ-62 מיליון יורו, אותו יהפכו למלון יוקרה בהשקעה נוספת של כ-15 מיליון יורו ואת בניין ויה אין ארצ'יונה. במקביל לעסקאות אלו, מצויה החברה במו"מ לרכישת 3 מלונות נוספים בעיר.

מלון חדש באיטליה (הדמיה: באדיבות חברת בנייני העיר הלבנה)
הדמיה: באדיבות חברת בנייני העיר הלבנה

"רכישת מבנה ויה דלה סקרופה, בהמשך לנכסים הקודמים שרכשנו ברומא, משקפת את יכולתה של החברה לזהות הזדמנויות ולהוציא לפועל עסקאות משמעותיות בשיתוף עם חברות ניהול מובילות", אומר איציק בן שוהם, יו"ר ובעלים בנייני העיר הלבנה. "אנו מאמינים בפוטנציאל התיירותי באיטליה וברומא בפרט, וממשיכים לתור אחר הזדמנויות נוספות ברחבי המדינה".