כמעט כל ילד מאיים בשלב כזה או אחר שהוא הולך לברוח מהבית. בדרך כלל זה נגמר בהליכה עד סוף הרחוב עו בכמה שעות מאחורי אחד השיחים בגינה. אבל ילד אחד בן 11 מאטלטנה, ג'ורג'יה, לקח את האיום שלו צעד אחד קדימה ועל הדרך גרם לפרצת אבטחה בשדה התעופה מהגדולים בעולם.

>> לעוד עדכונים היכנסו לעמוד הפייסבוק של mako חופש

בתחנת הטלויזיה המקומית, WSB-TV, דווח שהסיפור, שנראה כאילו נלקח מתוך הסרט "שכחו אותי בבית", התרחש בשבוע שעבר. בזמן שהילד שיחק כדורסל בחצר ביתו, הוא החליט בשלב מסויים לעלות על אוטובוס שעבר בשכונה ולנסוע איתו לשדה התעופה הבינלאומי של הארטספילד ג'קסון באטלנטה, שנחשב לאחד העמוסים והגדולים בעולם. 

לאחר שהגיע לשדה התעופה, הוא הצליח לעבור את כל מעגלי האבטחה ללא הפרעה כלשהי וללא מאמץ מיוחד. בסופו של דבר הגיע בן ה-11 לשער העלייה למטוס של חברת דלתא איירלנייס שעמד להמריא לטיסת פנים. בשלב הזה עובד של חברת התעופה שעבר באזור עצר את הנילד, שעדיין היה לבוש בפיג'מה, וגילה שהוא נמצא לבדו וללא כרטיס טיסה.

"משטרת אטלנטה קיבלה שיחת טלפון מעובד של חברת דלתא בו דווח על ילד בן 11 שכמעט ועלה על טיסה ללא כרטיס", אמר דובר משטרת אטלנטה, קרלוס קמפוס. אימו של הילד הוזעקה באותו השלב לשדה התעופה וזו האשימה רשויות שדה התעופה: "צריך להבין איך קורה שילד בן 11 מצליח לעקוף את כל סידורי האבטחה במקום", היא אמרה ל-WSB-TV.

מטוס דלתא איירליינס בקו תל אביב ניו-יורק (יח``צ:  יחסי ציבור )
כמעט הצליח לעלות על הטיסה ללא כרטיס | יח``צ: יחסי ציבור

בנוגע למחדל האבטחה שיצר בן ה-11, הדעות חלוקות. נציג ה-TSA (רשות אבטחת שדות התעופה), סרי קוצ'ץ, טוען שבשום שלב לא בוצעה פירצת אבטחה היות ומדובר בקטין. קוצ'ץ הוסיף שלאורך כך הזמן מצלמות האבטחה ליוו אותו ולא היה חשש לאירוע בטחוני. יחד עם זאת, הוא סירב להגיב על העובדה שנוסע ללא כרטיס הצליח להגיע כל כך קרוב לעלייה למטוס.

מצד שני, ברנט בראון, מומחה אבטחה בכיר, לא מסכים עם האמירה שהכל היה בשליטה. "זה נראה שעדיין יש הרבה בעיות, אם ילד יכול לעבור את האבטחה בכזו קלות וכמעט לעלות על המטוס. מישהו בדרך היה חייב לבדוק איפה הכרטיס שלו, או יותר בסיסי מזה - איפה ההורים שלו? אין ספק שמדובר בהפרה איומה של הבטחון בשדה".