272 מחסידי ברסלב עשו את דרכם ביום ראשון בטיסת צ'רטר מלונדון לעיר ז'שוב בפולין כדי להשתטח על קברו של הרב אלימלך מליז'נסק. החסידים חכרו את הטיסה במיוחד כדי להגיע להילולה לזכר הרב, שנחשב מהחשובים שבראשי החסידות וספרו "נועם אלימלך" נחשב לאחד החיבורים הראשונים בחסידות.

רוב המטוס כלל חסידים מצרפת ואנגליה, אך גם חסידים מישראל ומרוקו, שהתקבצו יחד כדי לטוס להילולה. "הטיסה עברה באופן שקט וסביר" סיפר אחד החסידים, שנוסע בכל שנה לקבר הרב. "במהלכה חלקנו קראנו ספרי קודש, גמרא וספרים של הרב. אחרים נמנמו".

בעיצומה של הטיסה, בגובה של 38,000 רגל, מסכות החמצן נפלו מסכות החמצן מתאיהן וצוות הדיילים הורה לחסידים ולחבוש אותן בנימוק שקיימת סכנה וייתכן שיש תקלה במטוס המחייבת נחיתת חירום.

"היו כאלה שפרצו בשירה של 'אני מאמין באמונה שלמה', אחרים שלפו ספרי תהילים קטנים והחלו לקרוא. כולם חבשו את המסכות" שחזר הנוסע. "הבנו שיש סכנה אבל לא פחדנו. האמנו בקדוש ברוך הוא שנצא בזה בשלום". "הדיילים היו נחמדים והרגיעו אותנו. הם היו בהלם מקור הרוח שלנו ומהשירה. דמותו של הצדיק ליוותה אותנו כל הזמן" הוסיף.כעבור כמה דקות של חרדה הטייס ביצע נחיתת חירום בנמל התעופה סכיפהול שבאמסטרדם. המטוס נחת בשלום ואיש מהחסידים או מצוות הטיסה לא נפגע. לאחר זמן קצר המטוס המשיך בדרכו לפולין עם החסידים שהספיקו לחגוג את ההילולה על קבר הרב.