כחצי שנה עברה מאז שמרבית העולם החל לפתוח את השמיים ולאפשר לתיירים להיכנס ביותר חופשיות, לאחר תקופה ארוכה של קורונה שבמהלכה הגבולות היו סגורים לסירוגין. ככל שהזמן עבר, עוד ועוד מדינות זנחו לגברי את הדרישה להציג חיסונים, לעשות בדיקות קורונה לפני הטיסה או למלא טפסים רפואיים שונים (זוכרים את ה-PLF היווני למשל?). 

>> בסין, המדינה הכי סגורה בעולם, החלו בהקלות לתיירים

בתוך כך, כיום הכניסה למרבית המדינות המתוירות היא חופשית לחלוטין, ממש כמו לפני הקורונה. אלה רק חלק קטן מהמדינות שהכניסה אליהן חופשית: יוון, טורקיה, אנגליה, קפריסין, צרפת, איטליה, בולגריה, פורטוגל, אוסטריה, גיאורגיה, פולין, רומניה והשבוע גם הולנד הסירה לגמרי את ההגבלות.

באיזה מדינות עדיין יש בירוקרטיה של קורונה?

יש כמה מדינות מבוקשות, שהישראלים אוהבים, שעדיין צריך להיערך אליהן מבחינת קורונה לפני שמגיעים. המדינה הכי משמעותית שעדיין מגבילה את הכניסה אליה היא ארה"ב, אשר המוני ישראלים טסים אליה בכל יום (שנייה בביקוש אחרי טורקיה). 

כדי להיכנס היום לארה"ב חייבים להיות עם לפחות שני חיסונים (להציג תעודת קורונה) או מתחת לגיל 18. מי שלא מחוסן לא יכול להיכנס גם אם יעשה בדיקת קורונה לפני הטיסה. בנוסף, יש מלא טופס בריאות.

סבתא מקבלת את פני נכדתה שבאה לביקור בנמל התעופה בווירג'יניה ארה"ב (צילום: רויטרס)
עד לפני חצי שנה להגיע למדינה אחרת היה משימה בלתי אפשרית | צילום: רויטרס

מדינה מבוקשת נוספת שבה עדיין יש בירוקרטיית קורונה היא איחוד האמירויות. כדי להיכנס חופשי למדינה צריך להיות עם שני חיסונים לפחות (מעל גיל 12). מי שלא מחוסן (יש להציג תעודת קורונה) צריך לעשות ולהציג בדיקת קורונה שלילית שנעשתה 48 שעות לפני הטיסה.

מדינה משמעותית נוספת שדורשת חיסונים היא ספרד. כדי להיכנס חופשי למדינה צריכים לעשות שלושה חיסונים (יש להציג תעודת קורונה) ומי שלא עשה מחויב להציג בדיקת קורונה שלילית שנעשה 72 שעות לפני הטיסה (או אנטיגן 24 שעות לפני).

ברצלונה ספרד (צילום: pio3, shutterstock)
נשארה מאחור מבחינת הגבלות קורונה. ברצלונה, ספרד | צילום: pio3, shutterstock

בדומה לה, גם בתאילנד מחוסנים יכולים להיכנס חופשי (יש להציג תעודת קורונה), ומי שלא עשה לפחות שני חיסונים, צריך להציג בדיקת קורונה שלילית שנעשתה עד 72 שעות לפני הטיסה.

ברשימת המדינות שדורשות חיסונים (תוך הצגת תעודת קורונה) או הצגת בדיקה שלילית, ניתן למצוא גם את: סיישל, הודו, סלובקיה ומרוקו.