כבר לא מעט זמן שאיסלנד, כמו יעדים אחרים מסביב לעולם, סובלת מכמות התיירים הגדולה שמגיעה לבקר במדינה הקטנה והיפה הזו. כך, לצד כל היתרונות של המחירים הנמוכים והנגישות הגדולה שהביאה איתה מהפכת השמיים הפתוחים, ישנה גם תופעת לוואי שלא יודעים להתמודד איתה - איך מכילים את מספר האנשים שרוצים לטייל מסביב לגלובוס מבלי שהוא ייהרס.

>> לעוד עדכונים היכנסו לעמוד הפייסבוק של mako חופש

בינתיים המשימה הזו לא כל כך מצליחה, ולא מעט מקומות נאלצים לסגור את שעריהם בעקבות נזק תיירים בלתי הפיך. בתוך כך, באיסלנד הודיעו בימים האחרונים שאתר התיירות המפורסם, קניון פיאד'רארגליופור (Fjaðrárgljúfur), נסגר בשל נזק שנגרם לו מכמות התיירים שהגיעו למקום.

 

View this post on Instagram

A post shared by ĴƱИƐ FƐŔŔƐŔ ĿƐƓΛSṖĪ |Travelboy (@junelegaspirocks) on


בשנת 2018 נרשמו במקום כ-300 אלף מבקרים, מספר כמעט זהה לכמות התושבים הכוללת במדינה. הכמות הזו פגעה קשה בצמחייה ובשבילים, ומשרד הסביבה באיסלנד נאלץ לסגור אותו לשיקום עד הראשון ביוני בתקווה שיצליח להתאושש לפני העונה העמוסה ביולי-אוגוסט. 

דניאל פרייר ג'ונסון, ממשרד הסביבה באיסלנד, מציין שאחד הגורמים לעליילה בכמות התיירים בקניון, היא קליפ שצילם ג'סטין ביבר לשיר "I'll Show You" במקום. "עד אותו הקליפ הקניון היה אוצר חבוי", אומר ג'ונסון. "אין ספק שהתנועה הגדולה הגיעה לאחר שהקליפ יצא לעולם בשנת 2015".