זה לא סוד שחברת הלואו קוסט האירית, ריינאייר, שמפעילה לא מעט קווים גם מהארץ, סובלת מתדמית בעייתית ולא פעם נאלצה להתמודד עם נוסעים אלמים על טיסותיה. כך למשל קרה כשבטיסה אחת פרצו שתי קטטות שונות, או במקרה בו כלה שהייתה בדרכה למסיבת הרווקות שלה החלה להשתולל. יחד עם זאת, נראה שמה שקרה ביום שבת האחרון בטיסת ריינאייר מגלזגו לטנריף, הוא עליית מדרגה אפילו מבחינת החברה הבעייתית.   

עד ראייה מספר שהכל התחיל כשבמהלך הטיסה, שעורכת כחמש שעות, נוסע שיכור החל להתגרות באחת הנוסעות. "האישה הסתובבה יחפה במטוס והייתה בדרכה לשירותים", מתאר בן וורדרופ (Ben Wardrop), שגם דאג לצלם חלק מהאירוע המתגלגל. "הנוסע השיכור משך אותה אליו ואמר שמישהו עוד עלול לדרוך לה על האצבעות. באותו רגע החבר של הבחורה התערב ולאחר וויכוח קולני הם החלו להרביץ ולחנוק האחד את השני. נראה ששניהם היו מאוד שיכורים".

>> לעוד עדכונים היכנסו לעמוד הפייסבוק של mako חופש

"נוסע שלישי התערב וניסה להפריד", ממשיך וורדרופ. "אנשים במטוס צעקו 'שמישהו יעצור את זה', 'תעשו משהו'. באותו רגע השיכור שהטריד ראשון נשך את האף של הבחור שניסה להתערב ותלש ממנו חלקים. הוא החל לדמם. הייתה מהומה גדולה. הצוות היה נראה מפוחד, אבל נראה שהוא עשה עבודה טובה בטיפול באירוע".

האירע נגמר ברגע שהמטוס נחת בטנריף ושני הנוסעים שהתחילו את המהומה נעצרו על ידי המשטרה המקומית והנוסע שנפצע נלקח לטיפול רפואי. "זה היה מקרה לא פשוט. המטוס היה קטן ולא מעט אנשים מצאו את עצמם לוקחים חלק במהומה מבלי שרצו בכך. היו על המטוס גם ילדים קטנים". בתמונה שפורסמה מאוחר יותר, ניתן היה לראות שבמטוס נשארו כתמי דם גם בטיסת ההמשך.

מכות בטיסת ריינאייר (צילום: יוטיוב)
כתמי הדם שנשארו על המטוס | צילום: יוטיוב

מחברת ריינאייר נמסר: "אנחנו לא נסבול התנהגות פרועה של הנוסעים בכל שלב שהוא. הביטחון האישי, הן של הנוסעים והן של הצוות, הוא בעדיפות ראשונה אצלנו. האירוע כרגע עבר לטיפול המשטרה המקומית".