משפחת בגימוב מתל מונד הגיעה בשבוע שעבר לחופשה בבטומי, ולקראת סיום הנופש הם החליטו לצאת לטיול טרקטורונים בפארק "מטירלה" שנמצא כ-30 ק"מ מהעיר, אליו מגיעים ישראלים רבים לטובת פעילויות אקסטרים בהרים. בני המשפחה יצאו לטיול, אך במהרה הפך הבילוי לסיוט.

"כבר בתחילת הנסיעה הרגשנו שקשה מאוד לכוון את ההגה אבל המדריכים אמרו שהכל תקין", מספרת טובי אם המשפחה. "במהלך הנסיעה הגענו לגובה ולפתע אני רואה מולי מחזה מחריד שלא הייתי מאחלת לשום אמא לראות או לחוות לעולם. הטרקטורון שנמצא לפניי, ועליו בעלי ואחד מילדיי, התהפך לצד ימין ונפל מההר. הגרוע מכל עבר לי בראש, למטה היה תהום. סיוט שלא ניתן לתאר ולאמוד, לא האמנתי לתרחיש מהסוג הזה אפילו בחלומות הכי פרועים שלי".

טרקטורון גאורגיה (צילום: באדיבות המשפחה)
הטרקטורון התדרדר במורד ההר | צילום: באדיבות המשפחה
טרקטורון גאורגיה (צילום: באדיבות המשפחה)
אף אחד מבני המשפחה לא נפצע באורח קשה | צילום: באדיבות המשפחה

שאר בני המשפחה עצרו את הנסיעה שלהם, אך חששו לנורא מכל. "בעודי צורחת ומבוהלת בפחד אימים, בני הבכור נריה עצר את הטרקטורון שלו, רץ מפוחד לאזור שממנו נפלו אחיו ואביו, וצעק לי 'אמא הם בסדר, תרגעי'. רק כשהצליחו להעלות אותם חזרה למעלה, אחרי זמן רב, הנשמה שלי חזרה. חילצו אותם בשרשרת אנושית בגלל מורכבות המקום והגובה. הנס הגדול שהם בחיים, הם נפצעו מהנפילה אבל בקלות זה היה יכול להיגמר במוות. הטרקטורון נעצר בעץ בדרך לתהום. מישהו למעלה השגיח לי עליהם חזק חזק". 

טרקטורון גאורגיה (צילום: באדיבות המשפחה)
אין מעקה שמונע מהטרקטורונים מלהתדרדר | צילום: באדיבות המשפחה

גאורגיה הפכה בשנים האחרונות לאחד היעדים המבוקשים ביותר לישראלים, אך מספר של תאונות הפכו אותה גם למוקד לחשש בקרב רבים. בשיחה עם mako, טובי שולחת אזהרה ומסר ברור לכל הישראלים: "המקום לא מפוקח, אין אפילו מעקה בטיחות שהיה מציל אותם מנפילה. המזל הגדול שבעלי דאג לשים לו ולילדים קסדה. בגאורגיה אין בכלל אכיפה וזהירות בכל הנוגע לענייני בטיחות ובטח בפעילויות אקטסרים כמו טרקטורונים".

המקומיים הצליחו לחלץ את בני משפחת בגימוב, אך טובי טוענת כי בעל המקום עיכב אותם מקבלת טיפול רפואי לאור הנזק הרב שנגרם לטרקטורון לאחר הצניחה מהר: "הוא דרש מאיתנו 1,500 דולר, אמר ש'הלך לו הטרקטורון' ואנחנו צריכים לשלם על זה. הוא עיכב אותנו כשעתיים בפארק, ולא הזמין לנו שום סיוע בזמן שבעלי והילדים פצועים ומדממים. חשוב לפקוח את העיניים בכל מקום, זה לא כמו בישראל. אנחנו מתכוונים לקיים סעודת הודיה וברכת הגומל, התוצאה הייתה יכולה להיות אחרת לחלוטין".