אחרי שדווח אתמול על מקרה חומר בו 11 ישראלים הורעלו במסעדה מוכרת בבודפשט, היום נחשפים עוד פרטים ועדויות של מטיילים שנכחו במסעדה בימים האחרונים. אחת מהן היא של ליהי פיין שהגיע ל"חדשות הבוקר" עם ניב רסקין וסיפרה על רגעי החרדה שעברו עליהם.

>> לעוד עדכונים היכנסו לעמוד הפייסבוק של mako חופש

"הטיול שלנו בבודפשט היה מאוד נחמד עד אותו הרגע", היא מספרת. "נסעתי עם המשפחה פעם ראשונה לבודפשט והגענו גם למסעדת פורסייל שהיא מאוד מוכרת בקרב הישראלים והזמנו את מנת הגולש המפורסמת. האמת שהאוכל היה מאוד טעים, אבל ברגע שיצאנו החוצה מהמסעדה התחיל להתייבש לנו הפה בצורה קיצונית. זה קרה מהר, תוך רבע שעה".

גולש הונגרי חריף (צילום: צילום מסך, המרכיב העיקרי)
לפפריקה הוכנס צמח הדטורה. אילוסטרציה | צילום: צילום מסך, המרכיב העיקרי

"לא הרגשנו שום דבר בטעם. היינו בטוחים שפשוט כל אחד מאיתנו היה אלגי למשהו. אבא שלי הבין ראשון שמשהו לא בסדר. הוא הלך לקנות כדור גלידה כדי לנסות להעביר את היובש. הייתה לי הרגשה ששתיתי המון אלכוהול, למרות שלא שתיתי אף לא טיפה. אחותי הגדולה שלא אכלה את המנה כי היא צמחונית לא הרגישה כלום".

"הלכנו בחזרה לדירה כדי לנסות לנוח ושם אמא שלי התחילה להראות סימנים ממש לא טובים. אחרי כשעה וחצי היה לה חוסר שקט בגוף. נרדמה לה הרגל, הייתה לה תחושה שהיא צריכה לשירותים אבל לא הצליחה לעשות צרכים. כולנו ישר נרתמנו לנסות להבין מה קורה לה. לא קישנו בכלל שזה משהו שקשור לאוכל".

"רק אחרי שחזרנו לארץ וראינו דיווחים שונים של אנשים נפל לנו האסימון. דיברתי עם עוד אנשים שזה קרה להם במסעדה והם תיארו בדיוק את אותם הדברים. על פי החשד מדובר בצמח הדטורה המכונה גם 'עשב השטן', שזה פשוט סם. הטענה היא שהספק של הפפריקה במסעדה הביא להם קופסה עם פפריקה שבה היה הצמח המסוכן ושזה הוכנס לנו למרק. המלצר במסעדה טען שגם הוא אכל מהמרק הזה ופונה לבית החולים המקומי ושזה לא היה במכוון".