בשורה רעה למטיילים במזרח: אלפי הישראלים שנהגו להגיע לבלות בכל חודש במסיבות הפול מון בגואה שבהודו, תאילנד, סרי לנקה וקולומביה, יצטרכו מעתה לוותר על החגיגות המפורסמות, אחרת הם עלולים למצוא את עצמם במעצר, עם כתב אישום ועם אופציה ממשית לישיבה ממושכת בכלא.

>> לעוד עדכונים היכנסו לעמוד הפייסבוק של mako חופש

האופי הבעייתי של המסיבות הללו גרמו לרשויות האכיפה באותן מדינות לצאת במלחמת חורמה למיגור התופעה ולצאת למבצע מעצרים של המעורבים. בתוך כך, מתברר שבשנתיים האחרנות יותר ויותר ישראלים השתלטו על שוק הסמים בגואה ובסביבותיה, הם מגלגלים מיליוני שקלים ומארגנים בין השאר מסיבות פול מון למטיילים.

View this post on Instagram

A post shared by CF Photography (@crisfphotography) on

מסיבה בגואה. למצולמים אין קשר לנאמר

"יש יותר ויותר נוכחות משטרתית באזור גואה", סיפר לנו דן, ישראלי שמעורב במכירת ג'ראס (חשיש הודי) וקוקאין למטיילים ישראלים וארגון מסיבות פול מון. "נמאס להם מהישראלים שמעורבים יותר מדי בפשיעה המקומית. אם לפני כמה שנים השוטרים ההודים היו סלחניים, היום הם יותר אגרסיביים ורוצים להפסיק את התופעות הללו שעושות שם רע למדינה".

"אנחנו לא מדינה של סקס וסמים"

התופעה של מסיבות הפול מון החלה להתפשט בעוד מדינות והישראלים העתיקו חלק מהמסיבות גם לסרי לנקה. לאחרונה המשטרה המקומית בדרום סרי לנקה עצרה שלושה ימטיילים מהארץ כשעל גופם נמצאו קוקאין וחשיש. העונשים בגין החזקת או סחר בסמים באותן מדינות נעים בין שלוש ועד עשר שנים ויותר בכלא, תלוי בכמות הסמים והנסיבות.

גם בתאילנד הרשויות החלו להחמיר ולאחרונה יש נוכחות משטרתית גדולה יותר בקופנגן, קוסומי ובאיים נוספים שבהם ישראלים נוהגים לחגוג במסיבות פול מון רווית סמים. העונשים בתאילנד יכולים לנוע בין 20 ל-100 שנה ועד גזר דין מוות.

View this post on Instagram

A post shared by ❥ Panggg (@ppang__pp) on

מסיבה בתאילנד. למצולמים אין קשר לנאמר 

"היו כבר ישראלים שהסתבכו בסחר בסמים בתוך מסיבות ומחוצה להן וחטפו עונשי מאסר כבדים. היום הם נזהרים שלא להסתבך עם רשויות החוק בתאילנד ומעדיפים להשתמש בסמים בתוך הגסטהאוסים והרבה פחות במסיבות ובחופים כפי שהיה בעבר", הסביר מטייל ישראלי. "המטרה של הרשויות היא לנקות את המדינה מסמים".

גם בקולומביה רשויות האכיפה, בראשות התובע הכללי והמשטרה הפדרלית, סגרו עשרות מסיבות סמים של שהתנהלו בקאסות בטאננגה ובקרטחנה. כמה ישראלים שהיו מעורבים בניהול המסיבות נעצרו ובמידה ויורשעו הם עלולים לבלות שבע שנים בכלא.

"המטיילים הישראלים אחראים על מסיבות הסמים באזורים מסוימים במדינה ולכן החלטנו לאתר את המארגנים, להפסיק את המסיבות, לסגור את הקאסות ולהעמיד לדין את הישראלים", הסביר גורם בקולומביה. "אנחנו לא רוצים שיציירו אותנו כמדינה של סקס וסמים בהשתתפות קטינים".

ומה הלאה? השמועות אומרות שהישראלים מתכוונים להעתיק כעת את המסיבות למדינות כמו קמבודיה, וייטנאם ומדינות מרכז אמריקה כמו גואטמלה וקוסטה ריקה.