כבר מעל 40 ימים שרוב חברות התעופה הבינלאומיות לא טסות לארץ. בתוך כך, אתמול הודיעה חברת אמירייטס מדובאי שהיא דוחה את חזרת הטיסות שלה לישראל עד לתאריך בלתי מוגבל. למעשה, היא תמתין עד שהמלחמה תיגמר ואז תודיע על תאריך החזרה.

מצד שני, חברה בינלאומית ראשונה הודיע אתמול על החזרת הטיסות שלה החל מה-1.12. מדובר בחברת אתיופיאן איירליינס, שהודיעה שתפעיל לא פחות מ-5 טיסות שבועיות. חשוב לציין שטיסות עם אתיופיאן פותחות נתיב לטיסות המשך ליעדים באפריקה ויותר חשוב מכך - למזרח, למדינות כמו הודו ותאילנד. 

באתר החברה ניתן לראות שמכירת הכרטיסים כבר החלה. מחיר כרטיס הלוך-חזור מנתב"ג עולה החל מ-791 דולרים. טיסה הלוך חזור לתאילנד, דרך אדיס אבבה, אפשר למצוא החל מ-864 דולרים.

נכון להיום, רק כ-10 חברות תעופה ממשיכות לטוס אל ומנתב"ג. בתוכן יש את 3 חברות התעופה הישראליות: אל על, ישראייר וארקיע, שמפעילות את רובן המוחלט של הטיסות ליעדים כמו ארה"ב, יווןקפריסיןספרד, בריטניה, תאילנדפריזברלין, קישינב, ורשה, בוקרשט, בודפשט ועוד.

בנוסף אליהן, כ-7 חברות תעופה בינלאומיות מפעילות מספר טיסות מצומצם. כך למשל, פליי דובאי מפעילה טיסה יומית לדובאי, היינן מפעילה מספר טיסות לשנזן, איתיחאד טסה לאבו דאבי, אוזבקיסטן איירליינס לטשקנט ועוד.