אירוע חריג התרחש בשדה התעופה הית'רו בלונדון, לאחר שמטוס של חברת תאי איירווייז שעשה את דרכו לבנגקוק נאלץ לחזור ולבצע נחיתת חירום. הסיבה - התראה על כך שדלת המטוס לא הייתה סגורה.

>> לעוד עדכונים היכנסו לעמוד הפייסבוק של mako חופש

בתחקיר האירוע נמצא שטיסה TG917 במטוס בואינג 777-300ER המריאה משדה התעופה בלונדון בשעה 21:35. לאחר כמה דקות, כאשר המטוס הגיע לגובה של 8,000 רגל (כ-2,500 מטר), הטייס קיבל לפתע התראה חמורה על כך שדלת המטוס לא סגורה כמו שצריך.

באותו הרגע הטייס החל לבצע נחיתת חירום לא לפני שנאלץ להיפטר מכמויות דלק גדולות, על מנת שיוכל לנחות בשלום. לפי אתר בואינג, המטוס יכול לשאת עד 47,890 גלונים של דלק אשר יכול להגיע עד מחיר של 60,000 ליש"ט.

לאחר מספר סיבובים באוויר, שנועדו להיפטר כאמור מהדלק העודף, המטוס ועליו לא פחות מ-344 נוסעים ו-20 אנשי צוות נחת בשלום. מבדיקה ראשונית של הטכנאים שהגיעו למקום ובחנו את המטוס במשך כשעתיים, הם טענו שלא מצאו בעיה כלשהי בדלת המטוס. בשעה 00:32 בלילה, כ-3 שעות ממועד ההמראה הראשוני, המטוס יצא שוב לדרכו והפעם גם הגיע ליעדו הסופי. 

"בשם חברת התעופה תאי איירוויז אני רוצה להודות לכל הנוסעים שהיו על המטוס על כך שגילו סבלנות לנוכח מקרה החירום", מסר שגן נשיא החברה.