לצד אופטימיות זהירה בתאילנד המלווה בשחרור הסגר על התושבים ואף פנטזיות על פתיחת הגבולות לתיירים, נראה שלא הכל נוצץ במדינה האהובה על הישראלים.

על פי דיווחים ברשתות המקומיות מאות מלונות באתרי הנופש השונים במדינה מוצעים למכירה, לאחר שבעליהם לא הצליחו להתאושש מהמכה הכלכלית שנגרמה להם מהקורונה. עיקר הקריסה מתרחשת במלונות בדרגת שלושה וארבעה כוכבים שנמצאים בידיים פרטיות של אנשים שאין להם גב כלכלי להמשיך ולהחזיק אותם ללא אורחים, עד אשר יפתחו את הגבולות מחדש.

מרבית המלונות שעומדים למכירה נמצאים בפוקט, קראבי וקוסמוי, היות ובמקומות האלה יש כמות גדולה של מלונות והתחרות הגדולה לא תאפשר להם להתאושש כמו שצריך. 

קוסמוי
החוף בקוסמוי | צילום: none, shutterstock

על פי דו"ח שפורסם בתאילנד, בעלי עסקים רבים, בעיקר מסין וסינגפור, מעוניינים כעת לקפוץ על המציאה ולקנות את אותם המלונות במחירי ריצפה. מדובר על מחירים שמתחילים ב-150 אלף ועד 300 אלף דולר למלון בינוני של שלושה כוכבים. ירידה של לפחות 20 אחוזים משווי השוק המקורי. 

מומחים מעריכים שאם המצב יימשך ככה, לא מעט מלונות גם מאזורים כמו צ'אנג מאי וצ'אנג ריי בצפון המדינה ייאלצו להימכר למשקיעים זרים וישנה דאגה רבה מאיך שענף התיירות בתאילנד ייראה ביום שאחרי הקורונה.