ברנדה מולטון ובתה קיילה בת ה-19, שהגיעו לחופשה ביוון מארצות הברית, ציפו לבלות יום רגוע בחוף פלאטיס גיאלוס המרהיב במיקונוס. אולם במקום זאת הנופש שלהן נהרס לחלוטין כשצוות הבר DK Oyster המקומי איים להביא למעצרן אם לא ישלמו את החשבון האסטרונומי שקיבלו.

כך טוענת מולטון, שאומרת כי כשהגיעו לאזור החוף, הוזמנו על ידי המארח במקום להתיישב בשטח החיצוני של המסעדה, במיטות השיזוף על החול. למרות שסירבו תחילה מאחר וישיבה באזור זה לרוב יכולה להיות יקרה יותר, המארח התעקש: "'שבו כאן, שתו משקה ותוכלו לקבל את מיטות השיזוף האלה לרשותכם בחינם. זה צהריים, אין בעיה".

חשבון מנופח בחופשה במיקונוס ייוון (צילום: youtube)
האם ובתה שנעקצו | צילום: youtube

כשביקשו לראות את התפריט של המסעדה, נתקלו השתיים בתשובה מעורפלת: "שאלנו אותו מה אנחנו יכולות לשתות וביקשנו את התפריט במקביל", אומרת מולטון, "אבל אז הוא ענה 'אני התפריט'. התבלבלנו. לא ידענו למה הוא מתכוון".

המלצר חזר בכל זאת לתוך המסעדה כדי להביא תפריט, ולאחר זמן מה הוא חזר ונתן לברנדה וקיילה עם רשימה, שהייתה "מיניאטורית בגודלה", כפי שטוענות השתיים. עם זאת, הן מוסיפות פרט קריטי: "בתפריט היו רשומים המשקאות והמנות, אבל לא המחירים. בכל מקרה, מכל הקוקטיילים שהופיעו בתפריט, בחרנו שתי כוסות של מוחיטו".

לפי מולטון, חברי צוות המסעדה המשיכו לחזור אליהן שוב ושוב ושאלו אם הן רוצות להזמין מנות מהתפריט: "כל הזמן שאלו אותנו אם אנחנו רוצות להזמין משהו לאכול. קיילה ואני לא היינו רעבות, אבל החלטנו לנסות משהו מהרשימה, בתקווה שיעזבו אותנו בשקט", מספרת מולטון ומוסיפה כי "בסופו של דבר הבת שלי הזמינה רגלי סרטן, צלחת עם שתי רגלי סרטן גדולות. זה נראה טעים וידעתי שזה יהיה יקר - למרות שלא יכולתי לדמיין כמה יקר זה יהיה בסופו של דבר".

רגלי סרטן מיקונוס ייוון (צילום: youtube)
המנה אותה הזמינו התיירות | צילום: youtube

אחרי שישבו במקום במשך כשעתיים, האם והבת ביקשו את החשבון, ונאמר להן שהן צריכות להיכנס פנימה לתוך המסעדה כדי לשלם לאדם שישב ליד שולחן שביקש מהן להתיישב מולו. כשראתה את הסכום כמעט התעלפה, כך אומרת מולטון לאתר החדשות המקומי Thema: "בהתחלה זה לא היה מפורט, כי החשבון לא הראה בדיוק מה הזמנו. הבחור ביקש ממני לשלם כמעט 600 אירו ואמרתי לו שזה לא יכול להיות שלנו, נעשתה איזו טעות".

חשבון מנופח מיקונוס ייוון (צילום: youtube)
החשבון המנופח שקיבלו האם ובתה | צילום: youtube

ואז אותו אדם, שאולי הוא הבעלים של המסעדה או מישהו אחר שאחראי על העסק, החל להרים את קולו ואמר לברנדה וקיילה ש"המסעדה איכותית ואם אין לכם הכסף לשלם, אז מה אתן עושות כאן?".

ברנדה ניסתה להסביר שכל מה שהם צרכו היו שני משקאות וצלחת של רגלי סרטנים, אבל הבחור היה נחרץ. לטענת האם והבת, הוא הכריח אותן לשלם בכוח, ואיים עליהן שיתקשר למשטרה והן ייעצרו: "שני מוחיטו ושתי רגלי סרטן לא יכולים לעלות 600 אירו. אני לא אשלם לכם", מספרת ברנדה על תגובתה לאותו אדם. "ואז הוא אמר לי מילה במילה: 'אני אתקשר למשטרה. הם ישאירו אותך כאן ואת לא תחזרי למולדתך. אנחנו יכולים לאתר בקלות איפה את גרה'".

כשהם חשות מאוימות ומפוחדות הן שילמו את הסכום המבוקש, והזהירו תיירים אחרים בקרבת מקום. הן הם דיווחו על האירוע למשטרה ושכרו עורכת דין. 

DK Oyster אמרו בתגובה שכל מה שהם מוכרים היה רשום בתפריט ולכל המוצרים יש מסמכים משפטיים. הם הוסיפו: "הלקוחה חויבה במחיר הזה כי רגלי הסרטן המלכותיות הן מנה שאינה פריט מתומחר והמחיר מחושב לפי חשבונית הרכישה".

_OBJ