האם בקרוב יגיע היום בו תרצו להגיע לביקור בוונציה, איטליה ומישהו יגיד לכם לא? יכול להיות. הרשויות האיטלקיות שוקלות להקציב מכסת תיירים יומית לעיר, כדי להימנע מצפיפות יתר. ונציה היא יעד מגה פופולרי בקרב תיירים ולעיר נכנסים כ-70,000 מאלו מדי יום. קחו את המספר המשוגע הזה, תוסיפו לו את תושבי המקום, התשתיות הרעועות וחוסר המקום הכללי - העיר מורכבת מהמון גשרים צרים על תעלות וסמטאות - ותקבלו תחושת מחנק כללית ששורה מדי יום על העיר, במיוחד בעונת הקיץ הצפופה. רבים מהתיירים האלו מגיעים דרך ספינות תיירות ייעודיות לעיר.

בספטמבר האחרון, לפני חודש, מאות מפגינים מקומיים השתמשו בגונדולות וסירות קטנות כדי למנוע מספינות שייט עמוסות בתיירים לעבור דרך הלגונה ונשאו שלטים כמו "תיירים לכו מכאן! אתם הורסים את האזור!". כחודשיים לפני כן, בחודש יולי, האו"ם הזהיר שוונציה עלולה להיכנס לרשימת האתרים בסיכון של ארגון אונסק"ו, אם הרשויות לא יצליחו למנוע מאותן ספינות לצבוא על העיר עד 2017.

בתור עיר שמושתתת על תיירות, זו בהחלט החלטה בעייתית - רוב העסקים המקומיים תלויים בהכנסות התיירים השטופות וכך גם המלונות הרבים, מעפילי הגונדולה ועוד, אך כדי למנוע את קריסת העיר העתידית והבלתי נמנעת, ההחלטה הזאת צריכה להילקח.


(מקור)

>> כולם שם עכשיו: מה עושים בטוקיו? מדריך
>> המחירים ברצפה: נצלו את עונת החורף, ומהר