רק לפני שבועיים דיווחנו על פתיחת טיילת גשר מצודת לונדון המציעה תצפית שקופה למי נהר התמזה מגובה של 42 מטר וכבר עכשיו מספקת הטיילת חדשות מסעירות. למרות העלות הגבוהה של בניית רצפת הזכוכית (6 מיליון שקלים), היא ככל הנראה לא עמידה כפי שהיינו רוצים להאמין. את זה גילה על בשרו מבקר במקום שהפיל בקבוק בירה על לוח זכוכית בטיילת ששוקלת 6 וחצי טון. הבקבוק גרם לשבר ראשוני ואישה שפסעה על הלוח הפגוע עם נעלי עקב ככל הנראה העמיקה את השבר.

המבקר פיטר גורדון צייץ תמונה בטוויטר של הלוחית השבורה וכתב, "הייתי בטיילת הגשר היום, מישהו הפיל בקבוק בירה וזה מה שקרה". בעקבות הציוץ הויראלי, גורמים רשמיים של האטרקציה החדשה מיהרו להרגיע מבקרים והודיעו שהזכוכית השבורה הייתה רק שכבה שטחית ביותר. טיילת גשר מצודת לונדון מורכבת מחמש שכבות של זכוכית בכל לוח ובמקרה הזה הייתה זו רק השכבה העליונה ביותר שנפגעה.

גשר מצודת לונדון (צילום: Mילום מסך)
"הייתי בטיילת הגשר היום, מישהו הפיל בקבוק בירה וזה מה שקרה" | צילום: Mילום מסך

עוד ב-mako חופש:

העיר הנטושה ופנצ'ר בדרך לספארי: סרט הודי, פרק 3
 לגעת באריות: תמונות ספארי מדהימות
הכל כלול: הצצה לאתרי הנופש הטובים בעולם

אף על פי כן, הודה ראש מצודת לונדון כריס אירלי על פי דיווח הדיילי מייל ש"אנחנו מזועזעים מכך שזה קרה בשבועיים הראשונים מאז נפתח לציבור, אבל זה בטיחותי לחלוטין". השכבה העליונה עוצבה כך שניתן להחליפה בקלות במקרה של שריטות או נזקים והאטרקציה התיירותית נותרה פתוחה לקהל למרות הלוח השבור. בעקבות האירוע שאירע ביום שישי בלילה, הלוח השבור כוסה בשטיחון למשך כל הסוף שבוע, עם תכנון לשפץ אותו ביום ראשון בלילה. בינתיים הספיק גורדון לצייץ בטוויטר ש"הציוץ הזה קיבל לא מעט תשומת לב. השבר היה שטחי ולא הייתה מעולם שום סכנה!".

לפני שבועיים נפתח החלק של הטיילת הממוקם בין המגדל הצפוני לדרומי של הגשר ובדצמבר הקרוב תיפתח הגדה המזרחית של הטיילת. הטיילת נועדה לאפשר לתיירים ולמבקרים לקבל זווית ייחודית מאחד הגשרים המפורסמים בעולם, אשר משקיף לעבר נהר התמזה.