מדי כמה זמן passportindex מעדכן ומפרסם אחת הרשימות הכי נחשבות שיש: דירוג העוצמה של הדרכונים בעולם. הדירוג היוקרתי בודק לכמה מדינות ניתן להיכנס עם כל הדרכון כולל מדינות אליהן צריך להוציא ויזה מיוחדת. כך, לאחר שבשנת 2017 שלטו ברשימה הדרכונים של גרמניה וסינגפור שמאפשרים כניסה ל-166 מדינות, ב-2018 איחוד האמירויות, שכלל לא הייתה בעשירייה הראשונה בשנה שעברה, השתלטה על המקום הראשון עם 167 מדינות אליהן ניתן להיכנס בסה"כ. ל-113 מדינות ניתן להיכנס בצורה אוטומטית, 54 מדינות מקבלים אשרה בהגעה וכניסה ל-31 מדינות מצריכה הוצאת ויזה מיוחדת. 

>> לעוד עדכונים היכנסו לעמוד הפייסבוק של mako חופש

המהפך הגיע לאחר שלדרכון של איחוד האמירויות נוספו בשנה החולפת לא מעט מדינות אליהן ניתן להיכנס, כש-4 מהן נכנסו לתוקפן ממש בחודש הנוכחי. במקום השני נמצאות כאמור סינגפור וגרמניה; את המקום השלישי חולקות לא פחות מ-11 מדינות ביניהן דנמרק, שוודיה, צרפת, איטליה, ספרד, הולנד דרום קוריאה וארה"ב. 

פורטוגל, מדינה מעניינת נוספת, שלא מעט ישראלים הוציאו אליה ויזה לאחרונה, בעקבות חוק המאפשר קבלת דרכון לצאצאי גירוש ספרד, נמצאת במקום הרביעי עם יכולת כניסה ל-164 מדינות. יחד איתה ניתן למצוא מדינות כמו  בלגיה, יוון קנדה ובריטניה. את החמישיה הראשונה סוגרות צ'כיה והונגריה עם 163 מדינות.

ומה עם ישראל? ארץ הקודש ממוקמת לבדה במקום ה-16 והמכובד עם יכולת כניסהל-146 מדינות. 105 מתוכן בצורה אוטומטית, ב-42 מקבלים ויזה בהגעה ו-51 מדינות מצריכות הוצאת אשרה מיוחדת (כמו כניסה לארה"ב). מעליה נמצאות סן מרינו ואנדורה ומתחתיה נמצאות ברבדוס ומקסיקו. 

דרכון ישראלי (צילום: AG-PHOTOS, Shutterstock)
במקום ה-16 והמכובד. הדרכון הישראלי | צילום: AG-PHOTOS, Shutterstock

בתחתית הרשימה ניתן למצוא מדינות כמו תימן עם 39 אשרות כניסה, סומליה עם 38, סוריה עם 36, פקיסטן עם 35, עיראק עם 32 והמדינה עם הדרכון החלש בעולם היא אפגניסטן שניתן להיכנס איתו ל-29 מדינות מסביב לעולם בלבד. לרשימה המלאה