טרגדיה בוייטנאם: מירנה ריינהרד (Myrna Reinhard), מטיילת הולנדית בת 24, התחשמלה בסוף השבוע למוות בזמן שהתקלחה, כתוצאה מקצר חשמלי בדוד החשמל. 

שירה כהן, מטיילת ישראלית, שישנה עם מירנה באותו החדר בהוסטל KIKI בעיר הוי אן, שיחזרה ל-mako את שאירע: "עשיתי צ'ק אין במלון וקיבלתי חדר עם עוד שתי בחורות הולנדיות. התקלחתי ואחר כך יצאתי לבלות עם חברות. אחרי שעתיים  חזרתי למלון במטרה ללכת לישון וראיתי כמה חבר'ה מנסים לפרוץ את דלת המקלחת. בסוף אחד מהם הצליח וראינו אישה צעירה שרועה במקלחת. לא ברור אם היה לה דופק באותו זמן. היו צעקות והיסטריה מסביב. לקחתי את חברה שלה הצידה וניסיתי להרגיע אותה. המראה היה קשה".

מקלחת מחשמלת
המקלחת בחדר

לדבריה רק כעבור למעלה שעה וחצי הגיעו למלון אחות ורופאה מקומיים שקבעו את מותה המידית של המטיילת. "לא היה שום אמבולנס, שום כלום. החבר'ה שלה נאלצו להכניס אותה לתא מטען כדי לחפש בית חולים שיסכים לקבל אותה", סיפרה כהן. "לא היה עליה שום כתמי דם, היא פשןו מתה בגלל מכת חשמל מהדוד".

בעקבות המקרה הטרגי ההוסטל העביר הנחייה מודפסת לכל האורחים במקום לכבות את הדוד לפני שמתקלחים. "כפי שבטח שמעתם, בהוסטל התרחש אירוע טרגי...", נכתב לאורחים. "כרגע, אל תשתמשו במקלחות שבחדרים... אנחנו נעשה הכל כדי לרדת לשורש העיניין והמשטרה תחל היום בחקירת המקרה...".

מקלחת מחשמלת
המכתב שהועבר לאורחי ההוסטל

"שעתיים לפני המקרה התקלחתי באותה המקלחת", משחזרת שירה. "מפחיד לחשוב מה היה יכול לקרות לי. אני מודה על הנס שקרה לי. כאדם מאמין אני מרגישה שקיבלתי השגחה פרטית. מטיילים ישראלים ובכלל צריכים להיות זהירים כשהם מגיעים להוסטלים שיש להם בעיות חשמל הארקה".

בעקבות המקרה, כהן העלתה פוסט לדף הפייסבוק של 'הודו- מטיילים עם מירון' בו ביקשה מהמטיילים להיזהר בזמן שהם נכנסים למקלחת כדי שלא יתרחש אסון דומה. "האירוע היה בגלל התחשמלות/חימום יתר בדוד המקלחת... הדודים במזרח ישנים וחלקם קרובים מאוד מאוד למים, שלא כמו בארץ או במדינות מפותחות... אנא היזהרו, בכל לשון של בקשה, עם המקלחות. לכבות את הדוד לפני ולהיכנס עם כפכפים ודלת פתוחה, או לבדוק איזו מקלחת יש לכם בחדר", כתבה כהן. 

מקלחת מחשמלת (צילום: צילום מסך)
"מפחיד לחשוב מה היה יכול לקרות לי". שירה כהן | צילום: צילום מסך