אחד הדברים הכי מפחידים שיכולים לקרות במהלך טיסה זה כיס אוויר. למרות שזה דבר מאוד שכיח, בכל פעם שזה קורה והמטוס מתחיל לרעוד, זה ישר גורם לנו לחשוב על הגרוע מכל. בדיוק בגלל זה, אנחנו לא יכולים לדמיין מה עבר על הנוסעים ששהו במטוס שטס בשמי רוסיה ונאלץ לחמוק ממערבולות מטורפות (נד מים) רגע לפני הנחיתה.  

האירוע קרה ביום שלישי בסוצ'י, יום בו היה מזג אוויר סוער שגרם ללא מעט טיסות להידחות או לנחות בשדות תעופה חלופיים. בעקבות מזג האוויר נוצרו כ-12 נדי מים, שזה למעשה טורנדו היוצא מן המים, בדרך בה המטוסים עוברים כדי לנחות.

A post shared by Алексей Воронцов (@alvrnc) on


האנשים ששהו על החוף בקרבת מקום והחלו לתעד את המערבולות הללו, קלטו במצלמה גם את המטוס שנאלץ לחלוף לידן. בנוסף אליהם, גם הנוסעים ששהו במטוס תיעדו את מה שהתרחש, ועכשיו כשאנחנו יודעים שכולם נחתו בשלום, אנחנו גם יכולים לציין שהתמונות מדהימות.

A post shared by Сочи В Теме (@sochi_vteme) on


רוחת חזקות בכלל והסופות שתועדו בפרט יכולות להיות דבר מאוד מסוכן למטוס, במיוחד בשלב ההמראה והנחיתה, היות והן לא צפויות ויכולות לגרום לחוסר יציבות. 

מקרה דומה לזה, התרחש בשנת 2008, כאשר מטוס של לופטהנזה ניסה לנחות בשדה התעופה של המבורג בזמן שהיו סופות חזקות. גם במקרה ההוא לא היו נפגעים, אך אנחנו יכולים להאמין שגם כאן הנוסעים עברו רגעים לא נעימים בכלל.

 

(מקור)

 >> לעוד עדכונים היכנסו לעמוד הפייסבוק של mako חופש