בזמן שאצלנו החורף מגיע בסירוגין, בלא מעט יעדים מסביב לעולם כבר מתמודדים עם מזג אוויר קיצוני הכולל גשמים חזקים, שלג ותופעות טבע רבות. בתוך כך, באזור החוף המזרחי נערכים כעת למערכת חורף קיצונית בסוף השבוע הקרוב, שתכלול גשמים רבים וקור כבד. 

אמנם עדיין לא ברור לגמרי איזה ערים ייכנסו לתוך המערכת הזו, אך ניו יורק, וושינגטון ופילדלפיה לגמרי נמצאות ברמת סיכון גבוהה נכון לעכשיו. "המערכת תגיע בעוד כמה ימים, אז נבין את מסלול הסופה - היכן יורדים המשקעים וכמה זמן האוויר הקר יישאר", אמר אתמול המטאורולוג טוני פראקאסו.

יחד עם זאת, שירות מזג האוויר הלאומי בניו יורק פרסם ברשתות החברתיות שנכון לעכשיו, למרות הקור העז בעיר, יש סבירות נמוכה לשלג. בכלל, נראה שהחורף השנה, על אף הטמפרטורות הנמוכות, מסתמן ככזה שלא יהיה בו הרבה שלג.

אישה מתגוננת מפני השלג בניו יורק, מרץ 2015 (צילום: Spencer Platt, GettyImages IL)
שלג בניו יורק. אילוסטרציה. השנה לא יהיה הרבה שלג בעיר | צילום: Spencer Platt, GettyImages IL

בימים אלו ניו יורק היא היעד אליו יש הכי הרבה טיסות יומיות מישראל, כאשר אל על מפעילה עד ל-8 טיסות ביום לתפוח הגדול. העיר זוכה לביקוש גבוה, למרות שמספרי הטסים היומי בנתב"ג נמוך מאוד, מצד אנשי עסקים, משפחות שחיות על הקו וגם תיירים. אם במקרה אתם מגיעים לניו יורק בימים הקרובים תתכוננו למזג אוויר קר במיוחד.