כבכל שנה, אתר התעופה Airline Ratings חשף לאחרונה את 20 חברות התעופה הבטוחות בעולם לשנת 2021. בסך הכל נבחנו 385 חברות תעופה מובילות והדירוג הסתמך על נתונים כמו הגיל הממוצע של צי המטוסים בכל חברה, כשירות הטייסים, תקנות החברה, ביקורת ממשלתית ואירועים בטיחותיים שהיו בעבר.

במקום הראשון נמצאת חברת התעופה האוסטרלית קאנטאס שעל פי האתר היא "בעלת רקורד מדהים בתפעול ובבטיחות כבר שנים רבות. מדובר בחברה המנוסה בעולם שמובילה בכל תחום בטיחותי ותפעולי כבר 60 שנה ומעולם לא ספגה תאונה עם הרוגים". 

בנוסף לחברה האוסטרלית, בעשירייה הראשונה של החברות הבטוחות ניתן למצוא את קטר איירווייז, אייר ניו זילנד, סינגפור איירליינס, אמירטס (שהודיעה שתחל להפעיל טיסות לארץ בחודש הבא), אווה אייר (טאייוואן), אתיחאד, אלסקה איירליינס, קתאי פסיפיק ובריטיש איירווייז.

אמירטס (צילום: M101Studio, shutterstock)
גם חברת אמירטס דורגה בעשירייה הראשונה | צילום: M101Studio, shutterstock

בנוסף לדירוג המסורתי, באתר דירגו השנה גם את 20 חברות התעופה שהתמודדו עם הקורונה בצורה הטובה ביותר. הרשימה נקבעה על פי ההתאמות והנהלים השונים של חברות התעופה להתמודדות עם הנגיף בטיסותיה כמו הקפדה על מסיכות, חלוקת מוצרי היגיינה, בדיקת תוצאות קורונה ושמירה על מרחק. בנוסף, ניתנו נקודות לחברות שידעו להיות גמישות כלפי הנוסעים במדיניות הביטולים שלהן.

ברשימת 20 המובילות ניתן למצוא חברות שמפעילות או הפעילו גם טיסות לארץ כמו בריטיש איירווייז, אייר בלטיק, דלתא איירליינס, KLM, לופטהנזה אמירטס ואתיחאד (שיחלו לטוס לארץ בקרוב). בנוסף גם החברות יפן איירליינס, ג'ט בלו, אייר ניו זילנד ועוד נמצאות ברשימה. 

לטוס באירופה (צילום: CHRISTOF STACHE, afp)
חברת לופטהנזה היא אחת מ-20 החברות שהתמודדו עם הקורונה בצורה הטובה ביותר | צילום: CHRISTOF STACHE, afp