זה לקח "רק" 25 שנים, אבל סוף סוף מישהו הבין שהרעש המוגזם שעושים השירותים במטוס הם לא סבירים והחליט לשנות את זה. כיום, השירותים המבהילים במטוס (תודו שגם אתם נבהלתם מהם לפחות פעם אחת בחייכם) עובדים על שיטת הוואקום שהומצאה לפני כרבע מאה ועכשיו, בשעה טובה, הושגה פריצת דרך בטכנולוגיה והרעש המוגזם ייעלם בקרוב מחיינו.

>> לעוד עדכונים היכנסו לעמוד הפייסבוק של mako חופש

קבוצה של פיזיקאים מאוניברסיטת בריגהם יאנג (Brigham Young) ביוטה, ארה"ב, פיתחה מערכת שירותים שרועשת בחצי ממה ממה שאנחנו מכירים (16 דציבלים פחות). החוקרים טוענים שהטריק הוא בדרך שמצאו למזער את הרעש שעושה הוואקום, שמטרתו להשתמש במינימום מים. 

איך זה יעבוד? היום, אותו הוואקום מושך את הצרכים שאנו עושים במהירות מאוד גבוהה (כחצי ממהירות הקול) והמודל החדש שהמציאו משתמש בצינור נוסף שנמצא בין האסלה לשסתום השטיפה כדי ליצור עיקול הדרגתי של 90 מעלות כך שהרעש לא יהיה כה חזק. 

כמובן שיקח עוד לא מעט זמן עד שהמערכת החדשה תכנס למטוסים, היות וצריך לפתח אותה באופן סופי ואז להמתין שיכניסו אותה לחברות התעופה הגדולות, אך יחד עם זאת, מדובר בבשורה גדולה לכל מי שיושב בצמוד לשירותים וכמובן לאלה שעושים בהם שימוש.