העיירה זיפלד (Seefeld) בהרי האלפים האוסטריים הוא יעד פופולרי לחופשה. לא רחוק מהגבול הבווארי בגרמניה, על רמה בגובה של כמעט 1,200 מטר מעל פני הים, מוקף ברכס הרי וטרשטיין ובפארק הטבע קרוונדל. גולשי סקי ימצאו כאן את התנאים הטובים ביותר בחורף, ובחודשים החמים יש מספר רב של שבילי הליכה ורכיבה על אופניים ואגמי הרים צלולים. מי שיחליט לבלות השנה את חופשתו באחת מחמש העיירות באזור יכול ליהנות ממבצע מיוחד: אם תיסעו ברכבת או באוטובוסים של FlixBus, אגודת התיירות זיפלד תחזיר לכם את הוצאות הנסיעה.

לטענת האזור, הדבר נועד לקדם תיירות בת קיימא. "אנו רוצים לתת לאורחים שלנו תמריץ להשאיר את רכבם בבית ולנסוע לאזורנו באוטובוס וברכבת", אמר ביום שלישי שעבר (25 באפריל) אליאס וולסר, מנכ"ל עמותת התיירות באזור זיפלד. המטרה היא "להראות פוטנציאל לחיסכון בפחמן דו חמצני ותרומה חשובה ליותר קיימות".


 


איך זה עובד?

נופשים בזיפלד יכולים לקבל החזר הוצאות נסיעה עבור שהות בין ה-1 ביוני ל-30 בנובמבר 2023, עד 150 אירו (כ-600 שקל) לאדם (ילדים עד גיל 15: 75 אירו). עם זאת, ישנם מספר תנאים. מצד אחד, ההגעה חייבת להיות באוטובוס או רכבת. כמו כן, יש להזמין לפחות חמישה לילות, בין אם דרך פורטל התיירות של העירייה או ישירות בלינה באזור.

ניתן לבצע הזמנות עם תוקף מיידי - אבל תוכלו לקבל את כספכם בחזרה רק עד למיצוי התקציב הכללי של 60,000 אירו. אז אם אתם רוצה ליהנות מההצעה, אתם צריכים להחליט במהירות. לפרטים מעודכנים יש לבדוק את המידע באתר העיירה. 

לאחר ההזמנה יש למלא טופס מקוון ולהעלות את המסמכים הרלוונטיים. לאחר כ-3 עד 5 ימי עבודה תקבלו אישור על ההחזר. עם זאת, הכסף משולם רק במזומן במהלך החג במקום בלשכת המידע לתיירים בהצגת כל המסמכים. ללא קשר לקמפיין המתואר, כל נופש זיפלד מקבל עם ההגעה את מה שנקרא PlateauCard, כרטיס אורח שבאמצעותו ניתן להשתמש בכל האוטובוסים והרכבות באזור ללא תשלום.

זיפלד אוסטריה (צילום: D.Bond, shutterstock)
אחד האתרים היפים באוסטריה | צילום: D.Bond, shutterstock

האם ההצעה משתלמת?

ההצעה יכולה להיות מאוד מעניינת עבור כל מי שמתכנן חופשה בהרים השנה, אבל עדיין לא הזמין אותה. יש גם לברך על כך שהאזור רוצה לקדם תיירות בת קיימא בדרך זו. עם זאת, תצטרכו צריך להיות ממש מהירי החלטה, מאחר ובהנחה ששני מטיילים יקבלו החזר של 150 אירו כל אחד, רק 200 זוגות יוכלו להשתמש בהצעה.

מה יש לעשות בזיפלד?

מטיילים רבים רואים בזיפלד כמרכז הבילוי החורפי הטוב ביותר באזור טירול. אתר הסקי הפופולרי מושך אליו מטיילים כבר יותר ממאה שנים. ב-1964, 1976 ו-2012 התקיימו פה משחקי החורף האולימפיים, ובשנת 1985 נבחרה זיפלד לקיים את אליפות העולם בסקי.

זיפלד אוסטריה (צילום: AmbrosiniV, shutterstock)
אתר סקי פופולרי | צילום: AmbrosiniV, shutterstock

אתר הנופש המודרני כולל תשתית מפותחת, הנוגעת לא רק לספורט אלא גם לבתי מלון. אוכלוסייתה הקבועה של העיירה הטירולית המקסימה היא קצת יותר מ-3,000 איש. אולם כאשר עונת התיירות בשיאה, מספרם מוכפל פעמים רבות.

זיפלד שוכנת על רמה הררית ליד האגם הציורי Wildsee. מטיילים מבקרים במקומות הנפלאים הללו כל השנה. ספורטאים מקצועיים וחובבי סקי רבים מעדיפים לנוח כאן בחורף ובקיץ. מצד שני, העיירה מציעה מבחר הגון של חנויות ומסעדות מעניינות בהן תוכלו לטעום את המנות הטירוליות הפופולריות ביותר.