לצערנו, טיסות הן דבר שנוטה להתעכב, להידחות ואף להתבטל לא מעט פעמים. זה יכול להיות משלל סיבות, חלקן מעצבנות יותר וחלקן פחות, אך נראה שהסיבה שבגלל בוטלה הטיסה שלך חברת קטר איירווייז אתמול מברמינגהם לדוחה, היא המעצבנת מכולן.

טיסת QR36 של קטר איירווייז הייתה אמורה לצאת משדה התעופה של ברמינגהאם בשעה 7:45. כל הצוות הגיע בזמן להכנות והיה נראה שהכל מתנהל כשורה, אך אז כולם נתקעו במעלית. דובר נמעל התעופה מאשר שכל צוות הטיסה, שהיה כבר בדרכו למטוס החונה, עלה במעלית שירות זמנית שנתקעה לאחר שהדלתות נסגרו. בסך הכל, הצוות שהה במעלית לא פחות מ-3 שעות. בגלל שזו היתה מעלית ישנה, צוות החילוץ לא הצליח לשחרר אותם בזמן קצר.

האירוע המוזר גרם לכך שכל 254 הנוסעים נאלצו להמתין עד שיחלצו את הצוות בשלום. לאחר כ-3 שעות צוות כיבוי והצלה שהוזעק למקום הצליח לשחרר אותם והטיסה יצאה לדרכה רק בשעה 11:40. לא מעט מהנוסעים טסו דרך דוחה בדרכם ליעד המשך, והעיכוב הגדול גרם להם לפספס את הטיסה השנייה.

צילום ארכיון (צילום: חדשות 2)
נתקעו במעלית למשך 3 שעות והנוסעים פספסו את טיסות ההמשך | צילום: חדשות 2

דובר נמל התעופה של ברמינגהם סיכם את האירוע: "בשעה 6 בבוקר אנשי צוות חברת התעופה דיווחו שנתקעו באחת מהמעליות הזמניות שלנו. מכיוון שקבלן המעלית לא הצליח להפעיל מחדש את המערכת, שירותי הכיבוי הסירו לוח חשמלי והצליחו להוציא את הצוות קצת לפני 9:30 בבוקר. אנו מצטערים מאוד בפני אנשי צוות חברת התעופה והנוסעים שהושפעו מכך".