לכזאת רמה של בלבול היינו מצפים מקשיש בן 90, אבל לא מבחור צעיר – ג'יימס גריי הבריטי, שטס מאדינבורו לאמסטרדם בטיסת KLM ניסה לפתוח במהלך טיסה את דלת המטוס, בעודו באוויר.

העובדות הן כדלקמן: במקום לנסות ולפתוח את דלת השירותים, גריי ניסה לפתוח במהלך הטיסה את דלת יציאת החירום במטוס, שטס בגובה של כ-9 קילומטרים באוויר. הוא טוען שהוא התבלבל וחשב שמדובר בדלת לשירותים, הצוות טוען שמדובר בניסיון לחבל במטוס. כך או כך הוא מן הסתם לא הצליח, וקיבל הוראה להישאר במקומו עד אשר המטוס ינחת בשדה התעופה סכיהפול.

לאחר הנחיתה ניגשו אליו נציגים מצוות הביטחון של שדה התעופה ועצרו אותו מיד. הוא בילה לילה בתא מעצר מקומי בשדה ואף חטף קנס של 671 דולר. בנוסף, כשניסה להזמין טיסה חזרה הביתה, הוא גילה שהוא גם מוחרם מכל טיסות של חברת KLM למשך חמש שנים שלמות.

"ניסיתי להסביר להם שזו טעות", הוא אמר, "אי הבנה. אני מבין את הסכנה בזה, ולא הייתי פותח את הדלת בכוונה, רק נגעתי בידית. אבל המשטרה עצרה אותי בכל זאת, והם לא היו ידידותיים במיוחד. הייתי חייב לשלם את הקנס באופן מידי אז לוויתי כסף מחבר, ורכשתי כרטיס חזרה הביתה בחברת תעופה מתחרה".

אם תהיתם - טכנית, אגב, אי אפשר באמת לפתוח את דלת יציאת החירום של המטוס במהלך טיסה עקב לחץ האוויר בתא הנוסעים. כך שבכל מקרה גריי לא היה מצליח לפתוח אותה או לגרום נזק. חברת KLM מסרה כי הנוסע הועבר לרשויות עקב התנהגות שאינה הולמת במהלך הטיסה. או במילים אחרות – עדיף שלא תתקרבו לדלת החירום, למרות מה שאומרים לכם בסרטוני הבטיחות בטיסה.

(מקור)

>> הללויה: מחירי הטיסה יירדו ב-60% אחרי החגים
>> רק בסתיו: הביצה הסינית שהופכת לשדה אדום ומרהיב