רוסיה נמצאת בשיא גל הקורונה שלה: אתמול נשבר שיא של מתים במדינה: 1,000 בני אדם מתו אתמול מהנגיף הקטלני וכ-33,500 בני אדם חדשים נדבקו אתמול. אלה המספרים הכי גבוהים שנרשמו במדינה מאז פרוץ המגיפה. עד כה מתו מהקורונה 220 אלף אזרחים ו-7.8 מיליון נדבקו בנגיף. לפחות מחצית מהאוכלוסייה אינה מחוסנת ומספרי המתים על פי ישראלים המתגוררים במוסקבה אף גבוהים בהרבה מאלה שמפרסמים הרשויות ברוסיה.

"השלטונות מציגות תמונה חלקית ממה שקורה באמת ברוסיה", טוען ישראלי המתגורר במוסקבה לצורך לימודים. "בהתחלה ממשלת רוסיה התכחשה לכך שיש קורונה במדינה, למרות שבתי החולים היו מפוצצים באזרחים שחלו בנגיף, אבל היום הם מבינים שעשו טעות שלא נערכו בהתאם והציבור משלם מחיר יקר מאוד. לא כולם ממהרים להתחסן. חלק מהאוכלוסייה לא מאמינה בחיסון הרוסי".

למרות המספרים המפחידים לא מעט ישראלים טסים בימים אלה למדינה, בעיקר למוסקבה, סוצ'י וסנט פטרסבורג לביקור משפחות חברים ולאירועים משפחתיים. המטוסים ברובם מלאים' אם זה בטיסות המשך לטורקיה ופולין ומשם למוסקבה או בטיסות ישירות מישראל. בלוח הטיסות היומי ניתן למצוא כשלוש טיסות ישירות למוסקבה וסנט פטרסבורג.

"נכון שמספרי המתים ברוסיה מפחידים מאוד, אבל יש לנו בני משפחה שלא ראינו יותר משנתיים והחלטנו לטוס לבקר אותם", סיפרה אינגה מנתניה. "אני מחוסנת וגם בני המשפחה שלי, כך שאני לא פוחדת מכלום. גם נעשה טיול במוסקבה ובסביבה. שנתיים היינו תקועים בבית ועכשיו נלך ליהנות עם המשפחה והחברים שלנו ברוסיה".

אירופלוט (צילום: Andrey Khachatryan, shutterstock)
חברת התעופה הרוסית - אירופלוט | צילום: Andrey Khachatryan, shutterstock

גם אנה ובעלה טסים בקרוב לרוסיה במטרה לטייל בסוצ'י לשבוע. "אנחנו טסים לשם השבוע. ברור שקראנו מה שקורה ברוסיה אבל צריך ללמוד לחיות עם הקורונה. אי אפשר לטייל רק בארץ. רצינו להתאוורר, המחירים זולים וזו הזדמנות טובה".

מחירי הטיסות למוסקבה נעים בין 250 ל-350 דולר. אפשר למצוא גם מחירים זולים יותר אם טסים עם עצירת ביניים ארוכה. "כבר תקופה שיש עלייה בביקוש לרוסיה יחסית לחודשים האחרונים", טוען גורם בענף התיירות. "יש גם כאלה שנוסעים לטיול אבל הרוב זה ביקורי משפחות וחברים".