ליאונרד כהן בהופעה בקרדיף

לאונרד כהן (צילום: Vince Bucci, GettyImages IL)
לאונרד כהן | צילום: Vince Bucci, GettyImages IL

ליאונרד כהן האגדי, המשורר, הפזמונאי והזמר הקנדי, נמצא בעיצומו של סיבוב הופעות בינלאומי מרשים, הראשון מזה 15 שנה, בו הוא מבצע את מיטב שיריו. כהן מגיע להופעה ב-Cardiff International Arena. מאז אלבומו הראשון בשנת 1967, הפך כהן בשנות ה- 70 לאחד מאמני הפופ והפולק החשובים והמשפיעים בעולם.
מתי: 8 בנובמבר 2008
כמה: 55-75 פאונד


פסטיבל הקולנוע ההומו-לסבי בפריז

פסטיבל הקולנוע ההומו לסבי מתקיים בפריז כבר משנת 1994, ונחשב לאחד מהפסטיבלים המובילים בעולם אחרי אלה של ניו יורק וסן פרנסיסקו. תכנית הפסטיבל השנה איכותית במיוחד, לפחות על הנייר, כאשר מספר סרטים זוכי פסטיבלים אחרים מוקרנים כאן, ולצידם סרטים דוקומנטריים, סרטים קצרים ופעילויות אחרות.
מתי: 4-11 בנובמבר 2008
איפה: le grand rex, Paris


פסטיבל ג'אז בשטרסבורג

זוהי המהדורה ה-23 של פסטיבל הג'אז המתקיים בסטרסבורג, והקרוי Jazz d'Or. המסורת ארוכת השנים עושה לו רק טוב, והוא נחשב בשנים האחרונות להצלחה גדולה בקרב חובבי ג'אז מאירופה, שרואים בו פסטיבל איכותי מאד. למעלה מ-40 מופעים צפוים ברחבי שטרסבורג במהלך ימי הפסטיבל, ויופיעו בהם כ- 100 מוסיקאים המגיעים מכל רחבי אירופה ומארצות הברית. פרטים על לוח המופעים המלא תוכלו למצוא באתר הפסטיבל.
מתי: 7-21 בנובמבר 2008
כמה: מחירי ההופעות נעים בין 6-50 אירו

פסטיבל תיאטרון ילדים בבריסל

ה-Bronks Festival הוא פסטיבל שנתי להפקות תיאטרון לילדים, המתקיים במוזיאון לאמנויות בבריסל. בדרך כלל ההפקות הן פרי יצירתם של מחזאים צעירים ומבטיחים, שאינם מוכרים. המטרה היא יצירת תיאטרון אחר לילדים ולבני נוער, שאינו דומה להפקות המסחריות שמועלות בפני קהלים אלה בדרך כלל. בין השאר, מתקיימות גם סדנאות דרמה בשיתוף עם ילדים. פרטים על לוח ההצגות תוכלו למצוא באתר הפסטיבל.
מתי: 8-11 בנובמבר 2008
איפה: BOZAR Centre for Fine Arts
כמה: 6-8 יורו 


מרתון ביוון

אדם מבצע ריצה על דשא (צילום: אור גץ)
מרתון ביוון, לרוץ ולבקר. או בעצם לבקר ולרוץ | צילום: אור גץ

אתונה, מארחת גם היא, ככל הערים הגדולות בעולם, את המרתון השנתי. מירוץ המרתון המסורתי, העתיק ביותר בעולם, מתחיל בעיר מרתון ומסתיים באתונה באצטדיון האולימפי, ה-Panathenaic Stadium. לצד המירוץ הרגיל של 42 ק"מ מתקיימים גם מירוצים קצרים יותר, בני 5 ו-10 ק"מ. על מסלול המירוץ ועל ההסטוריה העתיקה שלו, תוכלו ללמוד באתר האירוע.
מתי: 9 בנובמבר 2008
כמה: 80 אירו לחבילת השתתפות מלאה


פסטיבל הקולנוע בליובליאנה

פסטיבל הקולנוע של ליובליאנה המתקיים בכל שנה בחודש נובמבר, הוא הזדמנות לחובבי הקולנוע לצפות בסרטים שאינם מסחריים בדרך כלל. הפסטיבל נערך במספר אולמות קולנוע בעיר, כאשר מרכזו הוא ב- Cankarjev dom שבעיר. הפסטיבל הוא בינלאומי ובמסגרתו מוקרנים סרטים מכל רחבי העולם. שני הפרסים העיקירים המחולקים במסגרת הפסטיבל הם פרס הסרט הטוב הנקבע על ידי הקהל, ופרס הבמאי המבטיח של הפסטיבל הניתן לבמאים צעירים ושאינם מוכרים.
מתי: 12 - 23 בנובמבר 2008
איפה: Cankarjev dom


אירועי השבוע באדיבות אתר אוגוסטה