מסלולים בפרדס
קוטפים מהעץ ומרגישים כמו חקלאים | צילום: מתוך דף הפייסבוק
קטיף הדרים | מסלולים בפרדס

קטיף רגוע במחיר שפוי בפרדס יפה ליד פלמחים. נועה לקחה את הילדים בשנה שעברה ודיווחה ״פרדס עם מסלולים לטיול וקצת לימוד על פרי הדר. קוטפים מהעץ ומרגישים כמו חקלאים. הילדים מאוד התלהבו מהרעיון, ויש גם גן שעשועים קטן״.

מתי: שבת 10:00-16:00
כמה: 20 שקלים מעל גיל שנתיים
איפה: "מסלולים בפרדס", בין גן שורק לפלמחים, מגיעים מכביש מס׳ 4

המסע לתיקון ממלכת הזמן | מוזיאון הילדים

מסלול חווייתי וכיפי, באורך של שעתיים, לבני 4-6 במוזיאון הילדים בחולון. אם יש לכם ילדים בגילאים אחרים נסו את המסלולים השונים, שהם בלי ספק מושקעים באותה מידה (ותמליצו ברומפר אם הילדים נהנים!). רות לקחה את הנכדה והתמוגגה: ״מקסים, מאד מושקע ,הילדים לומדים על עונות השנה, מחזורי חיים, זמן ושעונים תוך תנועה ופעילות. הדרכה מעולה והקטנים והמבוגרים נהנים מאד״.

מתי: שבת, מספר פעמים במהלך היום, צריך להזמין מראש באתר
כמה: 62 שקלים לכרטיס
איפה: מוזיאון הילדים חולון

מרוץ בצבעים | תל אביב

מירוץ והפנינג משפחות, וכל ההכנסות למטרה טובה - תמיכה וסיוע נפשי לנפגעי טרור ומלחמה. גם אם אתם פדלאות, יש מרוץ במיוחד בשבילכם - 300 מטר לילדים ולהורים.  ובזמן שתרוצו יפזרו עליכם אבקות צבע באדיבות חברת הצבעים נירלט, שתומכת באירוע ומבטיחה שהצבעים ידידותיים לילדים ולסביבה. חוץ מזה יהיו שם מופעי לוליינות, מתקני מתנפחים, פעילויות צבע, הפרחת עפיפונים, מוזיקה, דוכני שתיה ומזון, ואפילו ניידת מדעים של המדעטק.

מתי: שישי 07:00-12:30
כמה: הכניסה להפנינג המשפחות  חינם. השתתפות במירוצים בתשלום (תרומה):  100 שקל למבוגר, 20 שקל עד גיל 7, 40 שקל עד גיל 14. הרשמה כאן
איפה: גני יהושע, תל אביב

הדרך לשמה | הצגה בתל אביב

הצגה כיפית לבני 5-8, שבה השחקנים מקריאים / מציגים סיפורי ילדים של דליה רביקוביץ', ביאליק ועוד, תוך שיתוף הקהל, ובלי רעש וצלצולים - רק המון אהבה למילים ולילדים הצופים. דן לקח את הילדים ודיווח ש״היה מעולה״.

מתי: שבת 11:00
כמה: 55 שקלים לכרטיס
איפה: מוזיאון תל אביב, שאול המלך 27 תל אביב

גן בעברית | ראשל"צ

גן שעשועים חדש וגדול שנפתח לאחרונה בצמוד למחנה צריפין. בגן תמצאו המון מרחב, בריכות ביולוגיות עם דגים  ומתקנים מיוחדים בסימן השפה העברית - מזרקת אותיות, מבוך מילים, גבעת אלפון. חוץ מזה יש מזרקות, מגרשי כדורגל, כדורסל וקטרגל, שבילי אופנים, מתחם פיקניק, מתקנים מקורים ומתקני כושר.

מתי: מתי שרוצים
כמה: חינם
איפה: רחוב חנה ומיכאל לוין, ראשון לציון

גן בעברית
גם משחקים וגם לומדים עברית. גן בעברית, ראשל"צ | צילום: עידן גרוס, מתוך דף הפייסבוק של עיריית ראשל"צ

>> חופשה ירוקה: צימרים אקולוגיים מפנקים