לא הספקתם לתכנן את הסופ"ש? אתר רומפר מסדר את השבת וממליץ על 7 פעילויות שוות במיוחד – מצפון ועד דרום. וגם: כנסו לכאן, וספרו לנו על הפעילות המקורית שלכם לשבת ספרו לנו את הפעילות המגניבה שלכם לסופ"ש, ואולי תזכו בכניסה משפחתית חינם לחווה בתל אביב.

ט"ו בשבט בחווה (צילום: רוית חקוק)
ט"ו בשבט בחווה בתל אביב | צילום: רוית חקוק
נטיעות עירוניות | החווה בתל אביב

בחווה בתל אביב יהיה טקס נטיעות מיוחד שהילדים יוכלו להשתתף בו, ואחר כך בהמשך לבקר את העצים "שלהם" בכניסה לחווה. חוץ מזה יהיו גם פעילויות יצירה ט"ו בשבטיות, כמו יצירה של גינה אישית בתוך קרטוני חלב ממוחזרים (סביבתיים עד הסוף), שעת סיפור של העץ הנדיב, מופע תיפוף אקולוגי ואפילו תערוכה של צמחים טורפים שמגיעים היישר מגן המדע של מכון וייצמן. 

מתי:  שבת 09:30-14:30
כמה: 50 שקל
איפה: מתחם ראש ציפור, גני יהושע, הכניסה מרחוב רוקח ברמת גן מול בית 74

 הצגה | יותם ויעלי 

אם מתאים לכם בילוי קצת פחות מאומץ, בלי תיזוזים ונטיעות, אז למה לא קצת קולטורה? קחו את הילדים (בני 5 ומעלה) להצגת הבכורה של יותם ויעלי, על פי מחזה של פולקר לודוויג, אחד מגדולי המחזאים לילדים בגרמניה ובעולם. אחר כך אפשר לתת להם להתרוצץ באחד מגני הסיפור בחולון - גן "הכינה נחמה" וגן "תיבת נוח" שווים ביקור מיוחד.

מתי: שבת 11:00
כמה:  70 שקל לכרטיס
איפה: תיאטרון המדיטק חולון

סדנת הדפסי משי | ט"ו בשבט בעלמא

ביום שישי (אמנם י"ד בשבט, אבל מי סופר) תהיה פעילות ט"ו בשבט מיוחדת לילדים בבית עלמא בתל אביב. בגינה הם יוכלו לשתול שתילים בעציצים אקולוגיים, וגם להשתתף בסדנת יצירת בובות. בפנים תהיה סדנת הדפסי משי בהנחיית המאייר זאב אנגלמאייר בכבודו ובעצמו (לילדים מגיל 4 ומעלה, אל תשכחו להביא חולצות חלקות מהבית), וגם שעת סיפור עם ביתה של מיריק שניר שמקריאה מסיפוריה וגם מספרת את הסיפורים שמאחורי הספרים. 

מתי: שישי, 11:00-15:00
איפה: בית עלמא, רחוב בצלאל יפה 4, תל-אביב
כמה: 20 שקל לכל פעילויות בגינה, 20 שקל לסדנת הדפסי משי, 10 שקל לשעת סיפור. התשלום במקום ובמזומן בלבד.

ט"ו בשבט בדרך העץ
העץ הנדיב מגיע לפארק דרך העץ
חגיגות העץ הנדיב | בפארק דרך העץ

נוסעים לצפון לראות קצת מים? "דרך העץ" בקיבוץ שדמות דבורה הוא פארק שממש נולד בשביל ט"ו בשבט: פארק אקולוגי שבנוי מחומרים טבעיים וממוחזרים. הילדים יוכלו לשתול עצי פאולוניה, שצומחים מהר במיוחד, ולגדולים יותר יש גם מבוך ענק ובו חידון עצים, וכן סדנה לבנייה בעץ, סדנת תיפוף (נראה שתיפוף ושמירה על הסביבה הולכים ביחד) ועוד שלל בילויים טבעיים. 

מתי: שבת 09:00-16:00
איפה: פארק "דרך העץ", שדמות דבורה
כמה: 45 שקל לילד (2-14), 20 שקל למבוגר

מביאים את היער הביתה | פעילויות קק"ל 

בשבת לא יהיו נטיעות ביערות קק"ל, אבל ביער בן שמן יהיו הפעלות לכל המשפחה בנושא עצים ובעלי חיים בטבע וביערות. בין השאר, תוכלו להזדעזע בפינת "הפחמנומטר", שבה תוכלו לחשב כמה עצים חדשים יכסו על פעילות שנתית של כל המשפחה ב"חשבון הבנק" של הפחמן והחמצן בעולם, ולהחזיר עצים לסביבה. חוץ מזה, כל ילד יוכל לקשט עציץ, למלא אותו באדמת עציצים, לשתול בתוכו שתיל שהוכן במיוחד במשתלות קק"ל ולהביא את היער הביתה (לטובת הפחמנומטר).

מתי: שבת מ-10 בבוקר
איפה: יער בן שמן 
כמה: חינם, אבל צריך להרשם מראש ב-1800-350-550

בעקבות השקדייה | סדר ט"ו בשבט בנחל חלילים

השקדייה פורחת וזה זמן מתאים ביותר לטיול משפחות בנחל חלילים שליד מבשרת ציון. תראו פריחה ועצי פרי, והמדריך יסביר מה זה, כך שתוכלו לענות לילדים בלי להביא מגדיר צמחים. לקינוח: סדר ט"ו בשבט כהלכתו (אם כי כנראה שלא עם 4 כוסות יין). 

מתי: שבת ב-10:00
איפה: שמורת טבע נחל חלילים
כמה: 130 שקל למשפחה (85 למנויים). יש להרשם מראש ב- *3639

חוות התבלינים
הסדנאות ילדים בחוות התבלינים
אוכלים פירות יבשים | חוות התבלינים

ואם אתם כבר בצפון, בבית לחם הגלילית תוכלו אתם לשתות חליטת פירות או לקנות פירות יבשים ותבלינים, בעוד הילדים מועסקים בסדנאות מיוחדות: הכנת מרציפן, הכנת חטיף אנרגיה (שיוכלו אחר כך להכין בבית במקום שוגי), קישוט כדי חרס ושתילה (של תבלינים כמובן).

מתי: שבת, 10:00 - הכנת מרציפן, 13:00 - חטיף אנרגיה, 15:00 - כדי חרס
כמה: הכניסה חינם, 20 שקל לכל סדנא
איפה: חוות דרך התבלינים, בית לחם הגלילית

 כנסו לכאן, וספרו לנו על הפעילות המקורית שלכם לשבת ספרו לנו את הפעילות המגניבה שלכם לסופ"ש, ואולי תזכו בכניסה משפחתית חינם לחווה בתל אביב.

* עוד הרבה רעיונות מחכים לכם באתר רומפר - והאתר מחכה לרעיונות שלכם

>> כמה עולה צימר בצפון למשפחה בת 4 נפשות?