אוכלים, שותים ובעיקר נהנים: כל מה ששווה לעשות בשבת באדיבות האתר פתוח בשבת. וגם: ענו כאן על השאלה ואולי תזכו בכרטיסים זוגיים לפארק המדע ברחובות.

כנסו לכאן, וספרו לנו על הפעילות המקורית שלכם לשבת

מבקרים: תערוכת הולוגרמות וסיורים בעקבות הצלילים

איפה: גן המדע ברחובות, מכון ויצמן, בסמוך לרחוב הרצל 224, רחובות
מתי: שישי 09:00-14:00, שבת: 10:00-17:00
פרטים נוספים: טלפון לבירורים 08-9344401
בגן המדע ברחובות מגוון הפתעות והפעלות לשנה החדשה. בגן מציגה בימים אלה תערוכת ההולוגרמות של שמעון המאירי, ובה מעל 50 הולוגרמות בצבעים ובתנועה. האמן ומדריכי גן המדע ילוו את התערוכה בהסברים "על ההיסטוריה והפיסיקה של יצירת ההולוגרמה ואמנות ההולוגרמות". במסגרת הסיורים המודרכים גן המדע מזמין את כולם לשמוע ולדעת, להבין ולגעת, במדע של מה שאנחנו שומעים – הצלילים. בנוסף, הילדים יוכלו לבנות כלים מוסיקליים שונים ולהבין כיצד הם פועלים. באודיטוריום ידגימו את יצירתם של צלילים שונים, וכיצד ניתן "לראות" צלילים, באמצעות חליל אש ועוד.

גן המדע רחובות
כיצד ניתן "לראות" צלילים? גן המדע ברחובות | צילום: איתי בלסון

קוטפים: מסיק בחוות גלעד

איפה: חוות גלעד, מושב גינתון
מתי: 29.9 (שבת), 1-8.10 (סוכות), 13.10 (שבת), 20.10 (שבת), בין השעות 9:30-16:00
פרטים נוספים: http://www.havatgilad.com/
החווה החקלאית- אקולוגית חוות גלעד, מציעה לכבוד הסתיו וחג סוכות שבפתח פעילות ייחודית – חגיגת המסיק. "חגיגת המסיק" היא הפנינג משפחות קטן וחגיגי המתקיים מידי שנה בחווה, והשנה, לכבוד השנה החמישית בה מתקיימות החגיגות בחווה הפעילות תתקיים גם בסופי השבוע של ספטמבר-אוקטובר. בהפנינג יוכלו המבקרים להשתתף במסיק זיתים משפחתי בכרם, ובסדנא לכבישת זיתים בסופה כל ילד מקבל הביתה צנצנת זיתים שהכין. בנוסף, יעמדו לרשות המבקרים פינת יצירה מחומרים ממוחזרים, משחקייה ממוחזרת, עמדה לבניה בבוץ, ואפיית פיתות על המדורה. המבקרים הצעירים יוכלו גם להכיר את העזים שבחווה ולטייל באזור טבעי.

מנווטים: הפנינג נוף אדם בעין דור

איפה: מוזיאון עין דור
מתי: שבת 29.9. בין 9:00 – 15:00
פרטים נוספים: בטלפון: 046770333
לקראת סוכות יערך במוזיאון עין דור הפנינג "נוף-אדם". המוזיאון מציע פעילות לכל המשפחה שתכלול כתבי חידה במוזיאון וסדנאות יצירה באווירת חג הסוכות. במסגרת האירוע יתקיים מרוץ ניווט, במסלול תחרותי ועממי. לרגל האירוע הפיק איגוד הניווט הישראלי את "מפת עין-דור". מפה זו תוביל את משתתפי הניווט לאורכה של דרך חדשה אשר הוכשרה עבור המטיילים ורוכבי השטח, באדיבותה של רשות ניקוז ונחלים ירדן דרומי. הדרך החדשה מאפשרת גישה נוחה וטיול לצד אפיקיו של נחל תבור, במסגרת של טיולי משפחות וחובבי ספורט אתגרי. בסיום המסלול מוזמנים כולם לבקר במוזיאון שבקיבוץ עין-דור.

צועדים: צעדת צובה

איפה: קיבוץ צובה
מתי: שבת 29.9, תחילת צעידה בין 8:30–10:30
פרטים נוספים: בטלפון 02-5347000
צעדת צובה המסורתית תתקיים בנושא מתנ"ך עד תש"ח ותכלול מסלול מרתק בטבע ושפע פעילויות ואטרקציות - ביניהן פגישה עם לוחמי הפלמ"ח, קומזיץ כמו של פעם וסיפורי מורשת מדור הפלמ"ח, פגישה עם משפחת כוהנים מבית ראשון, טעימות יין, ריקודי עם, פינות יצירה ועוד.הצעדה והפעילויות המגוונות השזורות בה, יתקיימו בלב הנוף המדהים והמרהיב הסובב את הקבוץ, בין כרמים, מטעים ומוקדי עניין עתיקים.

אין תמונה
מצטרפים לצעדת צובה

אופים: סדנאות מתוקות במתוקאיה

איפה: מתוקאיה, קיבוץ בית זרע
מתי: כל השבוע. בחופשת החגים מ-27.09 ועד 10.10. פתוח כל יום מ-10:00 עד 18:00, בימי שישי וערבי חג עד 17:00
פרטים נוספים: טלפון 04-6775422, 052-8197190
במהלך תקופת החגים יוצעו המתוקאיה סדנאות מגוונות עם בצק סוכר : תפוחים, דבורים, רימונים, ספר תורה, פו הדב - הדב הכי דבשי שיש, חמסה של מזל ועוד. לקראת סוכות תוקם בחצר מתוקאיה סוכה בה יוכלו משתתפי הסדנא ליצור שרשראות וקישוטים.

רצים: מירוץ יקב טוליפ

איפה: יציאה למרוץ מכפר תקווה
מתי: שבת 29.9. החל מהשעה 7:00
פרטים נוספים: http://www.sportweb.co.il/
המרוץ שמתקיים זו הפעם השנייה הינו מרוץ שטח אתגרי ונערך בשיתוף קבוצת הריצה מרת"א עמקים וחברת SPORTWEB. היציאה למקצים תהיה מכפר תקווה, בית לאנשים עם צרכים מיוחדים, אשר ייקחו גם חלק בארגון המרוץ. המרוץ יעבור באזורים הסמוכים ליקב הממוקם בלב השדות הירוקים של עמק יזרעאל. במרוץ יתקיימו שני מקצים מקצועיים של חצי מרתון ו 10 ק"מ, וכן מקצה עממי של 2 ק"מ אשר יאפשר למשפחות האצנים ולתושבי העמק לקחת חלק וליהנות גם כן.

כמו כן, הבאים יוכלו ליהנות ממרכז המבקרים של יקב טוליפ כולל הדרכה על כפר תקווה - בית לאנשים בעלי צרכים מיוחדים, על היקב והשילוב בין השניים. תינתן הדרכה על תהליך ייצור היין, הכרמים, כיצד הכי נכון לשתות יין וכל זה בליווי טעימות של מגוון יינות היקב בנימה אישית ואווירה חמה ונעימה.

כנסו לכאן, וספרו לנו על הפעילות המקורית שלכם לשבת

>> רוצים כרטיסים לתערוכה "סוכות מדברות"? היכנסו לכאן