פריחת נוריות בעמק החולה, אמנות רחוב בנמל יפו או חגיגות יום הנדידה הבינלאומי בבית גוברין - 7 המלצות לסוף השבוע הקרוב באדיבות אתר פתוח בשבת, וגם: ספרו לנו מה אתם הולכים לעשות בסופ"ש ואולי תזכו בכרטיסי כניסה למיני ישראל.
כנסו לכאן, וספרו לנו על הפעילות המקורית שלכם לשבת

פעילויות לסופ"ש - מפת ישראל
7 המלצות לסופ"ש

צפון

אין תמונה
הפנינג ימי. סדנאות סאפ
1. הפנינג ימי בחוף אכזיב
איפה: חוף אכזיב
מתי: 12.5, המשחה יתחיל בשעה 7:30
פרטים נוספים: המשחה מיועד לגילאי 8 ומעלה. החל מהשעה 8:00 כניסה לחוף תהיה בתשלום של 12 שקל לאדם.

על רקע החוף היפה בארץ, במים צלולים ובין איים טבעיים, יתקיים משחה תחרותי ועממי לאוהבי השחייה, הים והטבע. משחה אכזיב שכבר הפך למסורת בקרב חובבי השחייה, יתקיים השנה במסגרת אירועי ים של גליל, במסגרתו יערכו מספר משחים במים פתוחים, ביניהם משחים עממיים (750 מטר) ותחרותיים (5,000 מטר ו-1,500 מטר).

עם סיומו של המשחה ייצא לדרך באותה השבת הפנינג ימי בחוף אכזיב, הכולל גם משט קיאקים ואירוע פתיחת ליגת ארומה-סאפ. סאפ, הנקרא גם פדאל-בורד (pedal board), הוא בתרגום לעברית גלשן חתירה, ומדובר בענף חדש בספורט הימי שנכנס בשנים האחרונות לישראל. במסגרת ההפנינג הימי ישתתפו שחיינים, גולשים וכוכבי בידור בתחרויות גלישה וחתירה לאורך החוף, לצדם של עשרות בעלי גלשני סאפ בישראל.

אין תמונה
טיול המשלב מים ופריחה. נוריות בעמק החולה
2. פריחת נוריות וטיול מים בעמק החולה

איפה: יציאה מכפר הנופש נופי גונן
מתי: 12.5 בשעה 10:30
פרטים נוספים: היציאה ברכבים והטיול מותנה בכמות משתתפים, בתיאום מראש בטל' 04-6955308

כפר הנופש מזמין אתכם לטיול המשלב מים ופריחה. תחילת הטיול ביציאה מגונן לחורשת דרדרה - חורשה יפיפייה של עצי אקליפטוס. בין העצים זורמים בתעלות קטנות פלגי מים ממעין דרדרה הסמוכה. נקודה נהדרת שטופחה על ידי קק"ל לזכר שלושה מתיישבים יהודיים אשר נפלו במקום.

ממשיכים את הטיול בטבע אל מרבד הנוריות הפורחות בשלל גוונים באדמה הגלילית, כשבמקום 30 דונמים של פרחי נוריות, אותן מגדלים לצורכי יצוא הפקעות בלבד (מייצאים להולנד). בחלקה כזו יש 15,000 פקעות. צבעה של הנורית נקבע על ידי הזרע המוטמן באדמה ולכן מרבד הפריחה מסודר, כשהגידול שלה מתחיל בחודש אוקטובר ונמשך עד יוני. כחלק מהסיור ניתן לקטוף פרחים, כל עוד לא פוגעים בפקעות. מסיימים במסלול עין דבשה, אחד המעיינות הפחות מוכרים והיותר נעימים.

כנסו לכאן, וספרו לנו על הפעילות המקורית שלכם לשבת

מרכז

אין תמונה
קולקציה לצד גרפיטי. אירוע אופנה ביפו
3. אמנות ואופנה בנמל יפו
איפה: נמל יפו
מתי: 11-19.5 , שישי 9:00-18:00, שבת 9:00-23:00

עם הצלחת אירוע הגרפיטי בקיץ הקודם, משיקה קסטרו בפעם השנייה את הפרויקט הייחודי – Castro street Project 2012 שבמרכזו שיתוף פעולה בין מעצבי קסטרו לבין 11 אמנים מתחומים שונים. במסגרת הפרויקט המתפתח נוספו השנה אל אמני גרפיטי גם האמנים המובילים מהארץ ואמנים מובילים במגוון תחומי אמנות מכל רחבי העולם: מאיטליה, ספרד, יוון והולנד ועד דרום אפריקה, ברזיל, אוסטרליה ודרום קוריאה.

במסגרת הפרויקט יעלו לרגל לתל אביב כל האמנים כדי לצייר ב - LIVE על הקירות בנמל יפו. הקהל הרחב יוכל לצפות בהם בפעולה, להתרשם מטכניקות העבודה ולשוחח עימם גם במכולות שיוסבו לאטלייה (סטודיו עבודה) ויוצבו במוקדים שונים בנמל יפו. במחסן 2 תוקם במיוחד תערוכה בה תוצג הקולקציה, לצד יצירותיהם של האמנים המשויכים לה ויוצגו בה גם סרטוני וידאו מרתקים המתעדים את תהליך העבודה.

נדידת ציפורים (צילום: שרון טל)
חוגגים את יום הנדידה הבינלאומי בבית גוברין | צילום: שרון טל
4. יום הנדידה הבינלאומי בבית גוברין
איפה:
הגן הלאומי בית גוברין
מתי: 12.5.12 בין 11:00-15:00
פרטים נוספים: בטל' 08-6811020

יום הנדידה הבינלאומי מצוין ברחבי הגלובוס וגם בארץ, בגן הלאומי בית גוברין, יתקיים הפנינג לכל המשפחה לכבוד בעלי הכנף. האירוע יכלול דוכנים, הפעלות והסבר בנושא ציפורים נודדות, מספר סיפורים בנושא העופות הנודדים, הכרת עבודתו של הצפר, משחקי צפרות לילדים, שחרור לטבע של עופות נודדים (דיות וחסידות) פגועים ששוקמו בבית החולים לחיות בר בשיתוף הקהל ועוד.

כנסו לכאן, וספרו לנו על הפעילות המקורית שלכם לשבת

ירושלים והסביבה

5. 120 סיורים בירושלים
איפה: רחבי ירושלים
מתי: 10-12.5.12
פרטים נוספים: הסיורים בהרשמה מראש באתר

יד בן צבי עורכת את מרתון הסיורים היוקרתי שלה בפעם ה-16 ולראשונה בתולדותיה של ירושלים, בחלק מהסיורים, מדריך הטיולים יהיה האייפון. סדרת הסיורים החדשים I Jerusalem , שתתקיים בכמה מוקדים בעיר, בעזרת אפליקציה חדשה שפותחה לצורך הסיור. גם סיורים בדרך המסורתית יקיימו אך במקומות מפתיעים- סיורי גרפיטי, סיורי אוכל של חסידויות ירושלים, סיורים בעקבות ספרים ודמויות מפתח בסיפורים, סיור לילי בגן החיות ועוד.  

אין תמונה
איך חי האדם הקדמון? בואו לראות בעצמכם
6. פסטיבל האדם הקדמון במיני ישראל
איפה: מיני ישראל בסמוך ללטרון
מתי: במהלך חודש מאי ובחופשת השבועות 26-28.5 בין השעות 11:00-17:00
פרטים נוספים: באתר מיני ישראל

במהלך חודש מאי יקיים מיני ישראל פסטיבל בהשראת הדינוזאורים והאדם הקדמון. בעולם הקדמון של "מיני ישראל" ישמעו סיפורים מהאדם הקדמון, יתנסו בציורי קיר באמצעים עתיקים וילמדו לחצוב חלב באמצעות מוטות.
מתחמי הפעילות מיועדים להורים וילדים וכוללים: חפירה ארכיאולוגית עם שלד דינוזאור ענק המציץ מתוך חול,
מתחם ציורי קיר, מתחם סיפורי מערות, וחביצת חלב פרהיסטורית.

דרום

7. חץ וקשת ביד מרדכי
איפה:
קיבוץ יד מרדכי
מתי: 12.5, החל מהשעה 10:00, פעילות אחרונה מתחילה ב15:00, משך הסיור 3 שעות.
פרטים נוספים: בטל' 08-6720559 | 052-3923104

לכבוד ל"ג בעומר קיבוץ יד מרדכי מזמין משפחות וילדים לפעילות מאתגרת הכוללת בניית חץ וקשת מחומרים מהטבע, לאחריה יוכלו הילדים להתאמן על קליעה למטרה בחץ וקשת שבנו, ואף לזכות במדליה מיוחדת ברוח התקופה.

לאחר ההתנסות בירי בחץ וקשת, הילדים ילמדו על הדבורים בכוורת, על חלוקת התפקידים ועל תהליך יצירת הדבש. הילדים יראו כוורת אמיתית מפנים ויטעמו דבש דבורים טרי, לא לפני שיתחפשו לדבורים ולפרחים וישחזרו את תהליך רדיית הדבש במכונות אשר שימשו להפקת הדבש בעבר.

כנסו לכאן, וספרו לנו על הפעילות המקורית שלכם לשבת

מחפשים עוד בילויים? כאן תראו מה עוד פתוח בשבת

>> עכשיו זו העונה לנפוש: דילים שווים במלונות בארץ