התקופה המתעתעת הזו של השנה, שמזפזפת בין קור לחום ובין גשם ליובש - אין מתאימה ממנה לביקור באזור הכרמל. השלוליות עוד שם, הקרקע בוצית, וגם אם השמש יצאה, מומלץ להצטייד במגפיים ולכבוש את השבילים. בעקבות השריפה הגדולה שפקדה את הכרמל לפני ארבע שנים, הוחלט בעמותת התיירות כרמלים ליצור פסטיבל חדש שנקרא ״מטיילים במגפיים״ ומספק סיבה מצוינת לבוא ולגלות את הכרמל במהלך חודש דצמבר. השתכנעתם? אז מדריך הטיולים ארז לנדאו יודע בדיוק איך כדאי לכם לנצל את הזמן.

עוד ב-mako חופש:

הישראלים שהצליחו למצוא שקט נפשי ובזול
חלקה ראשונה: כך נראים המושבים הכי יקרים במטוס

הכי קרוב לצימר: המלצות ללינה פלוס טיול

נחל מערות

בנחל מערות, אשר נמצא בצידו המערבי של הכרמל, ניתן למצוא עדויות לפעילות קדומה של פעילות של האדם הקדמון. זאת גם הסיבה שאונסק״ו הכיר במקום כאתר מורשת עולמית.

הוראות הגעה: לבאים מאזור המרכז נוסעים על כביש החוף לכיוון צפון, יורדים ימינה במחלף עתלית וממשיכים ימינה לכיוון כביש 4. בצומת ה-T יש לחזור מעט דרומה עד לשלט החום המכוון שמאלה לנחל מערות.

הכניסה לאתר הינה בתשלום. פתוח בשבת. לפרטים נוספים: נחל מערות (בווייז ניתן לכתוב "נחל מערות")

כפר האומנים עין הוד

כפר אומנים אותנטי וייחודי, פתוח לקהל הרחב בכל ימות השבוע. בתיאום מראש ניתן גם להזמין סיורים מודרכים בכפר ובגלריות השונות. כמו כן, אפשר לסייר באופן עצמאי וליהנות מהאווירה, הגלריות, המוזיאונים, בתי הקפה וכמובן ממסעדת דוניה רוסה.

הוראות הגעה: לבאים מאזור המרכז - נוסעים על כביש החוף לכיוון צפון, יורדים ימינה במחלף עתלית וממשיכים ימינה לכיוון כביש 4. בצומת ה-T יש לחזור מעט דרומה עד לשלט המכוון שמאלה לנחל לעין הוד ולניר עציון. מטפסים במעלה ההר עד לשער הכפר. החנייה הינה מחוץ לכפר ומשם ממשיכים ברגל (בווייז ניתן לכתוב "עין הוד"). מוזיאון יאנקו דאדא ממוקם בכיכר המרכזית.

אטרקציות בכרמל

בכרמל תוכלו ליהנות ממגוון אדיר של פעילויות אקסטרים, כגון נסיעה בג'יפים בגבעות הירוקות של הכרמל, חוות סוסים, טומבקארים ועוד. למי שרוצה להישאר ליותר מיום אחד, יש כאן מלונות מפנקים, בתי אירוח וצימרים איכותיים.

חניון האגם

מגוון אדיר של מסלולים ניתן למצוא בכרמל, אך אם לציין אחד שבולט מעל כולם - זהו חניון האגם. החניון הינו רחב ויש בו שפע של שולחנות פיקניק ומסלולים מישוריים שמאפשרים הליכה נוחה ופשוטה לכל גיל.

הוראות הגעה: מכביש החוף יורדים במחלף עתלית ימינה לכביש 4, בצומת ה-T פונים שמאלה ונוסעים מרחק קצר עד לצומת אורן, שם עולים ימינה לכיוון הכרמל. הכביש עובר במעלה נחל אורן עד אשר מגיעים לירידה חדה ולאחריה עלייה קטנה ומיד צומת T ושלט ימינה לחניון האגם (ניתן לכתוב בווייז "חניון האגם").

*לאתר של ארז לנדאו

*להורדת אפליקצית VideoTravel באנדרואיד לחצו כאן; באייפון לחצו כאן.