אין תמונה
אווירה מחשמלת. הכותל המערבי
אורך המסלול: כ- 3 קילומטר.
משך הסיור: 5- 4 שעות.

תאור המסלול

החל מתחילת חודש אלול ועד ליום הכיפורים עורך האדם היהודי "חשבון נפש", מבקש סליחה ומתחיל דף חדש לרגל השנה החדשה. את סיור הסליחות בין רחובותיה של ירושלים, נתחיל בכיכר החתולות (במלעיל), בכניסה לשכונת נחלת שבעה ומשם לסיור באחת מהשכונות הצבעוניות בירושלים שהיתה השלישית לצאת מן החומות במחצית השניה של המאה ה- 19.

בין השאר נבקר בבית הכנסת הספרדי "אוהל יצחק" המרשים, ובו נפייט יחדיו מפיוטי הסליחות ביניהם הפיוט המוכר "אדון הסליחות" – פיוט המשבח את האל ואת מעלותיו הרבות, ומבקש רחמים: "אֲדוֹן הַסְּלִיחוֹת, בּוֹחֵן לְבָבוֹת, גּוֹלֶה עֲמוּקוֹת, דּוֹבֵר צְדָקוֹת. חָטָאנוּ לְפָנֶיךָ רַחֵם עָלֵינוּ".

אין תמונה
בית הכנסת נחלת שבעה


נמשיך ונסייר בין הפאבים בשכונה ונצא אל שכונת ממילא, שכונת התפר שבין העיר המערבית לעיר העתיקה. נכיר את שכונת ממילא של פעם וכמובן את שדרת המותגים העכשווית.

מן הקצה של שדרת המותגים נעלה לשער יפו, השער המערבי שבחומות העיר העתיקה, למרגלות מגדל דוד. ניכנס משער יפו אל העיר העתיקה בדרכנו לרובע היהודי. נסייר ברובע, נלמד אודות אמירת הסליחות ותפילות הימים הנוראים ולא נקפח את ההיסטוריה המרשימה של המקום.

אין תמונה
סמטה צרה בדרך לכותל
במהלך הסיור נרד אל אחת מהתצפיות המרהיבות על הר הבית והכותל המערבי, נהנה מהאווירה המחשמלת ונכין את עצמנו למפגש עם הכותל, שריד בית המקדש.
נמשיך ונרד אל הכותל וניקח חלק באווירת הקדושה הייחודית שבו.
מהכותל נחזור דרך רחובות הרובע היהודי אל עבר שער ציון ומשם בחזרה למקומות החניה.

את הסיור הייחודי מדריך דוד גל-אור, מורה דרך מוסמך מטעם
משרד התיירות ומומחה בהדרכת סיורים בירושלים.
הסיור מיועד לקבוצות ונערך בין השעות 21:00 ל- 03:00.
טלפון לפרטים : 054-2406657.

הסיור המפורט באתר מסלולים>להתאהב בארץ מחדש