עושים: גובה: ארבעה קילומטרים. מהירות נפילה לפני פתיחת המצנח: 200 קמ"ש. מהירות ריחוף לאחר הפתיחה: כשלושה מטרים בשנייה. רמת אדרנלין בדם: הרבה מעבר להוראות היצרן. כן, אולי ברגע זה, בין שמיים וארץ זה לא ממש מעניין אתכם, אבל כדאי לשנן היטב את הנתונים האלה. הם יעזרו לכם לעשות רושם מצוין בדייט הבא שלכם / בארוחת הערב המשפחתית / בקרב החבר'ה (מחקו את המיותר).
פוחדים? תמיד אפשר להגיע סתם כך ולצפות באחרים עושים את השטות הנפלאה הזאת. יש כאן הרבה דשא, בריזה נעימה, מוזיקה בסבבה ואווירה טובה.

טיול בזיכרון יעקב: צניחה ממטוס (צילום: איל שפירא)
האדרנלין מרקיע שחקים. צניחת טנדם | צילום: איל שפירא


מה שיפה בחוויה הזאת הוא שמדי לילה תחוו אותה שוב. במשך חודש או יותר, בכל לילה שתיכנסו למיטה, תחושו – ברגעים הללו של לפני ההירדמות – את הנפילה הזאת שוב. אין לכך הסבר הגיוני. זה פשוט כך.

אוכלים: יש בית קפה חביב עם תצפית על הצונחים.

מגיעים: מועדון הצניחה נמצא ממוקם ב"מנחת הבונים", על יד מושב הבונים. הגעה מכביש מספר 4 (תל אביב – חיפה הישן).

ברוכים הבאים: כולם, אך ישנן מספר מגבלות: אין לצנוח תחת השפעת סמים, אין לצרוך אלכוהול 12 שעות לפני הצניחה, אין לצנוח לפחות 24 שעות לאחר צלילה, לנשים בהיריון אסור לצנוח. מי ששוקל יותר מ-90 ק"ג יתייעץ לפני הצניחה עם המדריך הראשי. אפשר לצנוח מגיל 12 (עד גיל 18 – באישור ההורים בלבד) ועד בכלל. מעל גיל 50 יש להצטייד באישור מהרופא על כשירות לפעילות ספורטיבית.

פתוחים: צונחים בימים רביעי, חמישי, שישי ושבת, משעה 8:30 ועד השקיעה. הצניחות בתיאום מראש. אפשר סתם להגיע, להתפנן על הדשא ולראות אחרים צונחים.

מדברים: טלפון 03-6391068.

גולשים: אתר פרדייב

משלמים: לא מעט, אבל שווה כל שקל. ואם כבר – אז מומלץ להוסיף אקסטרות כמו צילומי סטילס ו/או וידאו של הצניחה שלכם. שיאמינו בבית.