טיולים לצפון: רקפת על סלע, בחוטם כרמל (צילום: ערן גל-אור)
כמה יפה היא רקפת על סלע, בחוטם כרמל | צילום: ערן גל-אור

הכרמל הירוק בכל ימות השנה מציג בתקופה זו של החורף עומס של רקפות בצבע ורוד מרשים. המסלול אל חוטם כרמל מביא אותנו אל אחת מנקודות השיא שבשמורת רמת הנדיב, בה נלך בין סלעים מחורצים, נתרשם מיופיין של הרקפות בין הסלעים ונהנה מתצפית מדהימה על חוף הים והסביבה.

איך מגיעים: מגיעים למחלף קיסריה שבכביש מספר 2, ופונים מזרחה לכיוון חדרה. לאחר כ-1.5 קילומטר פונים בצומת נחל חדרה שמאלה לכביש 4, לכיוון בנימינה, ולאחר כ-6.5 קילומטר פונים בצומת בנימינה ימינה לכביש 653. נכנסים לבנימינה ולאחר כקילומטר פונים במעגל התנועה הראשון שמאלה, במעגל התנועה הבא ימינה, ולאחר כחצי קילומטר שוב שמאלה לכביש 652, לכיוון זיכרון יעקב. לאחר כ-4.5 קילומטר נוספים פונים שמאלה על פי השילוט לרמת הנדיב וחונים ברחבת החנייה - נקודת ההתחלה והסיום של המסלול.

כניסה: ללא תשלום.
אורך המסלול: כ-3.5 קילומטר.
כמה זמן: שעה וחצי - שעתיים.
מפת סימון שבילים: מס' 4 – הכרמל.

טיולים לצפון: תצפית מחוטם כרמל (צילום: ערן גל-אור)
תצפית מחוטם כרמל | צילום: ערן גל-אור

המסלול

מרחבת החנייה נצא בשביל מסומן בסימון סגול-ורוד של השמורה, לכיוון חורבת עקב. לאחר כקילומטר של הליכה, נגיע לחניון החורבה וממנו נמשיך ללכת עם סימון שביל ישראל לכיוון דרום, כ- 15 דקות בשביל צר, עד לחוטם כרמל - חלקו הדרומי ביותר של רכס הכרמל הבולט כלפי חוץ ומזכיר צורה של חוטם. מתחתינו מצוקים תלולים וגבוהים, ומולנו נוף נפלא של רצועת החוף מחדרה בדרום ועד חיפה בצפון. כמויות גדולות של רקפות פורחות בין חריצי הסלעים לרגלינו ומוסיפות גוון ורדרד לסלעים האפורים - מראה בלתי נשכח.

טיולים לצפון: רקפות בחוטם כרמל (צילום: ערן גל-אור)
רקפות בחריצי הסלעים החוטם כרמל | צילום: ערן גל-אור

אוכל: אפשר לעשות פיקניק בחניון שמורת רמת הנדיב.
אטרקציה בקרבת מקום: אמות המים לקיסריה בפארק אלונה.

למידע מפורט על המסלול : באתר ובסדרות הספרים מסלולים > להתאהב בארץ מחדש

>> מסלולי טיול נוספים בארץ