משתעשעים בעין אמפי ברמת הגולן (צילום: ערן גל-אור, מסלולים> להתאהב בארץ מחדש)
משתעשעים בבריכה. עין אמפי | צילום: ערן גל-אור, מסלולים> להתאהב בארץ מחדש
כניסה: ללא תשלום.
משך המסלול: כ-10 דקות.
אורך המסלול: כ-500 מטרים.
מפת סימון שבילים: מספר 1 - החרמון, הגולן ואצבע הגליל.

מידע מפורט על המסלול לעין אמפי

איך מגיעים: מגיעים לצומת בית המכס על כביש 91, ופונים דרומה לכביש 888, לכיוון חד נס. לאחר כ-1.3 קילומטר פונים שמאלה לדרך אספלט המסומנת באדום. במידה והגעתם אל הפנייה שמאלה לכיוון מחנה ירדן, סימן שפספסתם את הפנייה הנכונה, ולכן עליכם להסתובב, לחזור כחצי קילומטר, ולפנות ימינה אל דרך האספלט. פותחים שער למעבר בקר, עוברים וסוגרים לאחר מכן. חולפים על פני פנייה שמאלה ולאחר כ-1.2 קילומטר פונים בהזדמנות השנייה שמאלה. נוסעים בדרך המשובשת כ-300 מטר, עד שרואים מצד שמאל, על המדרון שלצדנו, מבנה נטוש וקבוצת איקליפטוסים גדולה. ממשיכים עוד כמה עשרות מטרים, ומחנים.

יושבים סביב בעין אמפי ברמת הגולן (צילום: ערן גל-אור, מסלולים> להתאהב בארץ מחדש)
אפשר להעביר פה את כל היום | צילום: ערן גל-אור, מסלולים> להתאהב בארץ מחדש
המסלול

במקום החניה עוברים מתחת לגדר התיל התוחמת את השטח שמשמאלנו. עולים בשביל צר המוביל אל קבוצת האיקליפטוסים הבולטת במעלה המדרון. כעבור 4-3 דקות מגיעים אל האיקליפטוסים, נכנסים לתוך הצמחייה הסבוכה ומגיעים אל המעין.

מי גילה את האקליפטוס?

עצי אקליפטוס הופיעו לראשונה ביבשת אוסטרליה כבר לפני עשרות מיליוני שנים, אך מעולם לא היו בין העצים הנפוצים ביערות היבשת. כשהופיע האדם באוסטרליה לפני אלפי שנים, גברה שכיחות השריפות, והאקליפטוסים חסיני השריפות הפכו עד מהרה לעץ הדומיננטי ביער האוסטרלי. סביר להניח שהאדם השתמש באיקליפטוס למטרות שונות כמו הסקה, בנייה ומחסה, אך משום מה העץ לא הוזכר במקורות כתובים. כשהגיע מגלה הארצות ההולנדי ינזון טסמן לאי טסמניה בשנת 1642, הוא לא יכול היה שלא להתפעל מ"שני עצים ברוחב אדיר, שמרחק של 20-22 מטר נמדד בין הקרקע לענפיהם הנמוכים".
גובהו של העץ, רוחבו והשרף דמוי הגומי שהפריש, הרשימו את מגלה הארצות הנודע עד מאוד, והוא היה זה שהפיץ את שמו בכל רחבי העולם.

בריכת עין אמפי ברמת הגולן (צילום: ערן גל-אור, מסלולים> להתאהב בארץ מחדש)
מה יפית, עין אמפי | צילום: ערן גל-אור, מסלולים> להתאהב בארץ מחדש
בריכות ומסלולי מים נוספים בקרבת מקום: בריכת נחל משושים עליון ובריכת עין עלמין.

למידע מפורט על המסלול: באתר ובסדרות הספרים מסלולים > להתאהב בארץ מחדש

מעיינות נוספים ברמת הגולן

תמונות יפות של מעיינות ברמת הגולן

>>עוד המון מסלולי טיול בכל הרמות בכל רחבי הארץ