לקט ישראל
להרגיש חיבור אמיתי לאדמה, ולעם
הלילות הקרירים שמבשרים את בוא הסתיו כבר מורגשים לכולנו, אך למזלנו, יש לנו עוד כמה שבועות של מזג אויר נוח, שמומלץ לנצל אותו לפעילות מחוץ לבית. כמו מה למשל? טוב ששאלתם, כי יש לנו רעיון מעולה. ארגון לקט ישראל, הדואג לשימור וניצול טוב יותר של מזון ומשמש כבנק המזון הגדול בישראל, מציע יום כיף לכל המשפחה, שכולל פעילות התנדבותית של קטיף, שכל מה שנלקט ממנו עובר כתרומה לנזקקים. נשמע מקסים? זה לא הכל.

אם תשאלו את הילדים שלכם איפה הם חושבים שגדלים הפירות והירקות שהם רואים בבית, יש מצב שרובם יענו: "בסופרמרקט". בדיוק בגלל זה, אין כמו קטיף שיעזור לילדכם, וגם לכם, להרגיש חיבור אמיתי לאדמה. לקטוף, לגעת, להריח, להרגיש ולהבין, והכל במציאות אמיתית ולא במסך נגיעה. אם כן, יום הכיף המשפחתי, שגם כולל טיול בפרדסים והשדות השונים, מאפשר התנסות בפעילות הקטיף, תוסיפו לכך את הערך המוסף בידיעה שכל פרי וירק שתאספו יעזור להאכיל אדם נוסף שזקוק לכך, ומצאתם את הפעילות המושלמת.

מתי זה קורה?

לקראת יום המזון הבינלאומי, ארגון לקט ישראל מארגן ימי קטיף מרוכזים, בשיתוף עם חקלאים מקומיים, שעיקר פעולתם הוא בהצלה וחלוקה מחדש של עודפי מזון, לטובת אוכלוסיית הנזקקים בישראל. השנה הקטיף ייערך ביום שישי, ה-18 באוקטובר, בין השעות 8:00-12:00. מתנדבים מרחבי הארץ יאספו את שאריות הקטיף ויעבירו אותם למחסנים של לקט ישראל, משם יחולקו ל-180 עמותות שונות.

אין תמונה
הצטרפו אלינו לקטיף

איפה זה קורה?

יום הקטיף המיוחד יתרחש השנה בארבעה מוקדים שונים: פרדס בלב רעננה, שדות לקט במושב נהלל, שדות "הטוב והמיטיב" ליד קבוצת שילר ובפרדס במועצה אזורית צמח. לאחר סיומו של הקטיף כל הפירות והירקות יעברו במהלך השבוע לעמותות השונות ויחולקו לנזקקים.

השדות של נהלל ושל קבוצת שילר הינם שדות של ארגון לקט ישראל. הארגון דואג שהשדות יזרעו ושבבוא העת תיקטף התבואה על ידי מתנדבים וכל הפירות והירקות מן השדות הללו יחולקו. הפרדסים של רעננה ושל צמח הינם שטחי חקלאות שנתרמו לצורך המטרה החשובה על ידי החקלאים המקומיים.

איך זה קורה?

כל שעליכם לעשות הוא לשים נעלים נוחות לכם ולילדים, קצת קרם הגנה, איזה נשנוש ושתיה לדרך ולהגיע לשדות היפיפיים. שם תקטפו ירקות שורש כמו סלרי, סלק ודומיהם ותרגישו את תחושת האדמה בין ידיכם. ירקות השורש אומנם פחות עושים חשק לנשנש, כמו למשל קטיף של דובדבנים או פטל, אך תגלו כי הילדים מתמלאים בתחושת ערך עצמי ושליחות מעצם הידיעה שהם עושים מעשה טוב למען אחרים. לאחר סיום הקטיף ניתן לנוח בצליות שמסביב וליהנות מהנוף המקסים של המקום.

איפה: פרדס בלב רעננה, שדות לקט במושב נהלל, שדות "הטוב והמיטיב" ליד קבוצת שילר ובפרדס במועצה אזורית צמח
מתי: יום שישי ה-18 באוקטובר, בין השעות 08:00-12:00
לפרטים נוספים היכנסו לכאן, או לדף ההרשמה של לקט ישראל

>> טיול מרענן לסופ"ש: פינת החמד הייחודית של עין חמד