אין תמונה
למה בריכה, אם אפשר עשר בריכות. ספארק ימית

הקיץ הגיע יחד עם החופש הגדול, ואתם יודעים בדיוק מהי הדרך הטובה ביותר להעביר את החום: מים, מים ועוד מים. ואיפה יש הכי הרבה מים? לא בבריכה, וגם לא בחוף הים. בפארק המים יחכו לכם כמה סוגי בריכות, וסביבן שפע של אטרקציות רטובות נוספות שיקררו אתכם. לרגל העונה החמה אספנו את מבחר פארקי המים של ישראל, ובדקנו בדיוק מה מציע לכם כל אחד מהם.

אשקלונה: קומפקטי ונוח

מה בפארק? אשקלונה הוא מפארקי המים הקטנים יותר, והוא מתאים למי שרוצה את המתקנים שלו קרובים ומעדיף להימנע משיטוטים ארוכים ברגל. חרף קוטנו, אשקלונה האשקלוני מכיל כמה וכמה אטרקציות: מגלשות קמיקזה גבוהות, מגלשות סללום מפותלות, בריכת שחייה אולימפית חצי מקורה ובריכת לגונה חצי מקורה למשחקים. גולת הכותרת של הפארק היא בועת סנפלינג רטובה, עליה אפשר לנסות לטפס – ולהחליק לאחור שוב ושוב אל תוך המים.
צפוף צפוף:
במהלך רוב הקיץ המקום מלא, בעיקר במשפחות עם ילדים קטנים, אבל מספרים שבין התאריכים ה-20 ביולי ל-8 באוגוסט, כמו גם בשבוע האחרון של אוגוסט, פנוי יותר.
אשקלונה
, 78-60 שקלים.

אין תמונה
למי שמעדיף להימנע משיטוטים ארוכים ברגל. אשקלונה

שפיים: 23 מגלשות מים

מה בפארק? פארק המים בשפיים הוא כבר מזמן הרבה יותר מפארק מים: עם מבוך משימות אתגרי בגודל 2.5 דונם, אומני קרקס מעופף ופארק אתגרי, אפשר לשכוח לרגע שבמקור במים עסקינן. אבל אל דאגה, לא תצאו יבשים עם בריכת גלים, מתחם לילדים בסגנון חוף ים קאריבי, 23 מגלשות כולל סללום, קמיקזה וסופה – מגלשה מהירה במיוחד, שייט אבובים בנהר גועש וכמובן בריכות שחיה.
צפוף צפוף: משפחות, ילדים ותיירים הם קהל היעד העיקרי של המקום, והם ממלאים אותו כל יום, כל היום. וכשאנחנו כותבים ממלאים, אנחנו מתכוונים לממלאים.
פארק שפיים
, 98 שקלים.

אין תמונה
הרבה יותר מפארק מים. שפיים

חוף גיא: חוף רחצה פרטי

מה בפארק? אם הכנרת לא מספיקה לכם, פארק המים שעל חוף גיא הסמוך לטבריה הוא אופציה ראויה. זה לא פארק גדול, והוא כולל שבעה סוגים של מגלשות מים, ממתונות ועד אקסטרים, בריכת גלים גדולה במיוחד, מתחם לילדים קטנים עם בריכת מים רדודים וארבע מגלשות מים קטנות. בנוסף, יש במקום חוף רחצה פרטי.
צפוף צפוף: עמוס בעיקר בשבתות בתיירים, חיילים ומשפחות.
חוף גיא, 70 שקלים.

אין תמונה
לא גדול, אבל חמוד. פארק גיא

לונה גל: מסלול אבובים בחושך

מה בפארק? הלונה גל הוא אחד מפארקי המים הוותיקים והידועים ביותר בישראל, וגם הוא שוכן על חופה של הכנרת, בחוף גולן. הפארק, שעבר לקראת העונה שיפוץ משמעותי, מציע מגוון רחב מאוד של אטרקציות: מגלשות מסוגי קמיקזה, הוריקן וטייפון, מסלול אבובים פתוח ומסלול אבובים סגור וחשוך לבעלי לב חזק. יש כאן בריכה אולימפית גדולה, בריכות מים רדודים, מתקני גלישה לילדים באזור מיוחד – וחוף רחצה פרטי.
צפוף צפוף: ביולי-אוגוסט המקום הומה אדם – מילדים ועד קשישים, בעיקר בשבתות.
לונה גל, 70-96 שקלים.

כרטיסים ללונה גל ב 50% הנחה

אין תמונה
אחד מהידועים והוותיקים בישראל. לונה גל

מימדיון: שילוב של גלישה ואבובים

מה בפארק? פארק המים התל-אביבי שוכן בגני יהושע. על פני מאה דונם תמצאו שבע מגלשות שונות, מסלאלום ועד למטאור המפחידות, מסלול אבובים מהיר ומסלול איטי, בריכה אולימפית, בריכת הרפתקאות ובריכת גלים, מתקני מים שונים לילדים ותותחי מים לגדולים יותר. אחד החידושים במימדיון הוא הבומרנג – מגלשות המשלבות גלישה עם אבובים, הנותנות חוויה שמזרימה כהוגן את האדרנלין. בנוסף כולל הפארק מתקני ספורט דוגמת מגרש כדורסל, שערי כדורגל, מגרש כדורעף חופים ועוד.
צפוף צפוף:
רוב הימים מלאים בקהל, אך הנהלת המקום מבטיחה שלא תיתקלו בתורים ארוכים עקב גודל הפארק והמתקנים הרבים שבו. המקום יכול להכיל עד 5,000 אנשים בו זמנית.
המימדיון
, 84-98 שקלים.

אין תמונה
יכול להכיל עד 5,000 אנשים בו זמנית. המימדיון

נחשונית: פארק מוטורי לצד פארק מים

מה בפארק? הפארק הסמוך לראש העין הוא פארק משולש: פארק מוטורי, פארק שעשועים ופארק מים. הפארק כולל מגוון אטרקציות רטובות כמו מגלשת ספיראלה גבוהה ומפותלת, מגלשות אקסטרים בגובה 12 מטרים כולל מגלשת צניחה חופשית, בריכת שעשועים גדולה, בריכה אולימפית, בריכה לפעוטות, נדנדות, זרמי מים, מגלשות סקי מים ועוד. האטרקציות מסביב כוללות מכוניות מתנגשות, רחפות אבוב מתנגשות, קיר טיפוס, תותחי כדורים ועוד פעילויות רבות לילדים.
צפוף צפוף: המבקרים בפארק הם בעיקר משפחות עם ילדים עד גיל 13, והעומס מתחלק שווה בשווה בחודשים יולי-אוגוסט. המקום פונה גם לקהל הדתי, ומציע ימי רחצה נפרדים ב-6, 17, ו-18 ביולי, וב-11, 17, 21 ו-22 באוגוסט.
פארק נחשונית
, 82 שקלים.

אין תמונה
גם וגם וגם. פארק נחשונית

לונה-פארק המים חפץ-חיים: לקהל הדתי-חרדי

מה בפארק? הרעיון לשלב בין פארק מים לבין לונה פארק הוא רעיון מבורך, שאין לו הרבה ביטויים בארץ. פארק חפץ חיים, השוכן ליד גדרה ופונה לקהל הדתי-חרדי, עושה את זה. מצד אחד תמצאו במקום בלרינה, רכבת הרים, קרוסלת מטוסים, מכוניות מתנגשות, מתקן מכוניות בייבי לגיל הרך וטרמפולינה, ומצד שני בריכה חצי אולימפית, בריכת גלים, מגלשת סלאלום, מגלשת צינור מהירה, מסלול אבובים, בריכת פעוטות ושלוש מגלשות מים לגיל הרך.
צפוף צפוף: ביולי המקום פתוח לבנים ובנות מבתי ספר דתיים, הנכנסים בימים נפרדים. באוגוסט הכניסה למשפחות, עם שעות רחצה נפרדות.
חפץ חיים, 70 שקלים.

ספארק ימית: בריכת שעשועים בצורת לוויתן

מה בפארק? פארק המים בחולון הוא גן עדן לילדים: 2,200 מ"ר המוקדשים לקטנים, עם בריכת שעשועים בצורת לוויתן בגודל 1,000 מטרים, משטח ברזי התזה, מתחם מפלי מים, מגלשות ילדים פתוחות וסגורות, מעברי זחילה במים ומטריית מים. הפארק כולל מתחם בריכת פעוטות לקטנטנים, בריכת גלים סוערת ובריכת ערבול. למרות כל זה, ספארק ימית מתאים גם לגדולים יותר, עם 20 מגלשות אקסטרים מסוגים שונים, מתקני בננה ג'אמפ לאמיצי הלב, מסלול האבובים מאתגר, בריכה אולימפית ובריכה חצי אולימפית.
צפוף צפוף: כדאי להגיע באמצע השבוע, ולקחת בחשבון שבין 11:00 ל-15:00 עמוס במיוחד במשפחות, לצד חבורות של בני נוער.
ספארק ימית, 72-90 שקלים.

אין תמונה
גן עדן לילדים. ספארק ימית

פארק שונית: גישה ישירה לים

בסמוך ליישוב נווה ים, בצפון מישור החוף, נמצא פארק שונית. פארק המים שוכן על חוף הים בצמוד לאולם אירועים, המנוהלים כולם יחד. מה תמצאו כאן? 10 מגלשות מים כולל מגלשות אקסטרים, בריכת שחיה לפעוטות בצד בריכת שחיה למבוגרים, ג'קוזי ענק, מתקני שעשועים מסוגים שונים – וגישה ישירה לחוף הים.
צפוף צפוף:
הפאק פתוח לקהל הרחב בשבתות בלבד.
פארק שונית
, 60 שקלים.

אין תמונה
צמוד לחוף הים. פארק שונית

למטורפים בלבד: האטרקציות הכי מפחידות בעולם