רוצים נופש בפרובנס מבלי לעבור בטרמינל עם כל בית ישראל? טוב, אולי אנחנו קצת מגזימים. אין כמו פרובנס, אבל יש כמעט כמו בפרובנס. את הקצפת הצרפתית אפשר לקבל במושב מנות, בווילה פרובנס - מלון בוטיק, פרי יצירתם של זוג צרפתים שהחליטו לעשות עלייה בגיל הפנסיה, ולהשאיר מאחור את המשפחה והקממבר לטובת חיים בריאים בגליל המערבי.
המקום מעוצב כמו חצר אצולה בדרום צרפת, לא פחות. שילוב של ריהוט צרפתי שנצבע מחדש בעיטורי פרחים, קרמיקות, עצים ופרזולי ברזל עם מזג אוויר ים תיכוני. בווילה שישה חדרים, סוויטות יותר נכון, המעוצבים בדומה לבתים באותו חבל ארץ צרפתי - מרפסות קטנות מעוטרות באדניות פרחים צבעוניים. הן אפילו קרויות על שמם של פרחים מפרובנס, וכל אחת מהן צבועה בצבעי פסטל מסורתיים.

שולחן עם מפה כתומה בלובי של וילה פרובנס
וילה פרובנס. שיק צרפתי בלי צרפתים

בכל סוויטה יש ג'קוזי פרטי, מיטת קינג סייז ובדים שנתפרו ביד והובאו במיוחד, איך ניחשתם - מדרום צרפת. במקום יש גם ספא הכולל חמאם טורקי וסאונה, וגם בריכה הפתוחה בימי הקיץ. ארוחת הבוקר היא צמחונית-אורגנית על טהרת הפרנסאוויות (יעני צרפתית-ישראלית): לחם, גבינות וסלטים תוצרת הבית.
אם בא לכם פינוק זוגי, אינטימי ושקט (המקום אינו מיועד לילדים והשקט והשלווה פה זורמים יחד עם פכפוך המים בבריכה), אתם לא מעשנים כבדים (אסור לעשן בחדרים ובאזורים הציבוריים) - פנקו את עצמכם בסופשבוע של בריאות רומנטית א-לה קרם ברולה. רק בלי הקרם. זה שבריא פה כבר אמרנו?

המלצה אישית: בקשו את סוויטת קמפאנול המעוצבת בשמנת מלכותית וצופה אל הבריכה.
לעוד פרטים: האתר של וילה פרובנס