אי בודד בים נראה לעיתים כמו הבריחה המושלמת מהמציאות – בריחה הנחוצה למדי במדינה שלנו. מה תגידו אם נספר לכם שיש לנו כאן אי כזה, במרחק חמש דקות שייט מחופי נהריה?
האי המכונה "אי האהבה" הוא הגדול מבין חמישה איים קטנטנים המצויים מול קו החוף של אכזיב. גודלו כדונם וחצי, והוא היחידי שאינו מוכרז כשמורת טבע, ולכן מותר לשהות עליו.

המקומיים קוראים לו אי האהבה, ובסוף שנות השמונים הוא אפילו נהנה מכמה חודשים של תהילת עולם. בשנת 87 הקים עליו יזם נהרייני מקומי אתר שיזוף ונופש: על דק מעץ פוזרו כסאות, שולחנות ושמשיות, וכל שועי הארץ ישבו בשמש ואכלו דגים טריים מהים שנצלו עבורם על הגריל בקיוסק המקומי. אפילו אל גור בכבודו ובעצמו, עם האישה והילדים, צלל באיזור והתאהב באי.

היום עומד האי שומם – האתר התיירותי נסגר בעקבות צווים עירוניים. האם זהו אתר בעל פוטנציאל מבוזבז, או אולי היתרון שלו הוא דווקא ככה, כמו שהוא, מקום טבעי ובתולי המציע לכם חופשה של התבודדות רק עם השמש, החול והגלים?

>> ערוץ החופש ממליץ לכם להנות מאי האהבה בעצמכם. הרכיבו לעצמכם טיול על קו החוף מראש הנקרה, טיול בחוף אכזיב או הליכה נעימה על הים מנהריה לעכו