מרכבה עם סוס בנוף הירוק (צילום: stock_xchng)
כמו בסרט ישן | צילום: stock_xchng

זה הזמן לטייל ברמת הגולן, חבל ארץ יפהפה ופראי בעל נופים עוצרי נשימה, שישכיחו מכם את תלאות השבוע. כבר לאחר שתעברו את גשר "בנות יעקב", משתנה תוואי הנוף. ממרבדים ירוקים בוהקים של הגליל, לנופי הבזלת העוצמתיים של הגולן. מרחבים מרחיבי נפש, עדרים רועים בשלווה ומטעי נשירים בעלוותם, ישבצו את דרככם לקצרין.

את הקפה של הבוקר מוטב שתשתו באחד מבתי הקפה המנומנמים, הנמצאים לאורך רחובה הראשי של ראש-פינה. ארוחת בוקר באחד מהם, תצייד אתכם במנת האנרגיה הנדרשת כדי להעביר את הבוקר עד לארוחת הצהריים הדשנה, המצפה לכם בקצרין.

ביישוב קצרין תוכלו לערוך סיבוב באחד ממרכזי המבקרים הרבים המאכלסים את אזור התעשייה - בין אם תבקרו ביקבי רמת הגולן, במרכז המבקרים של מי עדן או בבית הבד של רמת הגולן.

כעת, מצפה לכם הדובדבן שבקצפת - חוויה קסומה שלשמה היה שווה להצפין עד לרמה.
סעו בעקבות ההסברים במבטא הצרפתי השרמנטי של רוז'ה, והגיעו לבית קטן הנטוע במרבדים ירוקים ובנוף אירופי קריר. שם, יחכו לכם בכובע מוגבה שוליים ובתלבושת מסורתית, רוז'ה, כרכרתו ושני סוסיו הצייתנים - "מיסיה אפאש" ו"מיסיה לה נואר". את הכרכרה ההדורה, הביא רוז'ה במיוחד מצרפת, מולדתו, שם הנסיעה בכלי הרומנטי הינה עניין שבשגרה.

עד שיכין רוז'ה את סוסיו, תתכבדו בכוס תה מתוק וחם. כשהסוסים יהיו מוכנים לצאת למסע, יקוד רוז'ה בתיאטרליות, ואתם תתבקשו לעלות על הכרכרה. במזג האוויר הצונן הפוקד את הגולן, תצטוו בעדינות להתכסות בשמיכת צמר מחממת, והויסה - לדרך!

תחילת המסלול עוברת בינות האתרים המרכזיים של קצרין, כאשר רוז'ה מנווט את סוסיו בינות המכוניות במיומנות. בהמשך הדרך, ייכנס רוז'ה אל יער קצרין ושם יוביל אתכם בין שבילים קסומים שכמו נלקחו מהאגדות. אם לרגע תתבוננו על הסיטואציה מהצד - אתם, הכרכרה, הסוסים והיער - תיראו לעצמכם כמו תפאורה מוצלחת בסרט ישן וטוב.

אם האוויר הצונן והחוויה המרוממת, הביאו עמם חשק לאכול ארוחה דשנה וטובה - מומלץ לסיים את הבוקר בארוחת בשרים דשנה במסעדת הבשרים המשובחת מיטשוס שבקצרין.

הכרכרה של רוז'ה - קצרין, עד 9 אנשים בכרכרה, בתיאום מראש, טלפונים: 052:3284047 04:682046

מסעדת מיטשוס, א.ת. קצרין, טלפון: 04:6963334

הכותבת היא מחברת הספר "שישי בבוקר - המלצות לבילוי קסום" (כנרת)