עידן עמדי וראש עיריית ירושלים (צילום: דוברות עיריית ירושלים)
עידן עמדי וניר ברקת. זאת בהחלט העיר שלהם | צילום: דוברות עיריית ירושלים

זה קורה – בשבת עולה גמר כוכב נולד לירושלים, שם ייוולד בבריכת הסולטן כוכב חדש. רגע לפני שהמתמודדים קופצים למים, שאלנו כמה ירושלמים על המקומות האהובים עליהם בעיר הקודש – כי חשבנו שאם כבר עולים לבירה, אולי תרצו להעביר בה כבר כמה שעות ולראות מה יש לעיר היפה הזו להציע.

עידן עמדי אוהב את ימין משה
"אני אוהב את תחנת הרוח של משה מונטיפיורי בשכונת ימין משה. זה מקום עם רוח ירושלמית נהדרת", ממליץ עידן עמדי. תחנת הרוח משמשת כיום כמוזיאון לפועלו של מונטיפיורי ומהווה נקודת תצפית גבוהה על האזור. חוץ מהמונומנט המוכר, עמדי לא מבייש את הפירמה כירושלמי ומציע גם ביקור במגרש הביתי: "כדאי לראות את אצטדיון טדי, בגלל האווירה המשוגעת", הוא ממליץ.

אלי אוחנה יקח אתכם למחנה יהודה
לפני 20 שנה לא היה אייקון ירושלמי בולט יותר מאלי אוחנה. מי שהיה אז הקינג מספר אחת של הקבוצה הבית"רית והיום פרשן ערוץ הספורט בוחר גם הוא את ההמלצות שלו לטיול בעיר: "אפשר להתחיל מהטיילת של ארמון הנציב, יש שם נוף מדהים ואוויר נקי. משם להמשיך לנחלת שבעה, למסעדת קבלייר - לאכול בה סטייק טוב ולהמשיך לסיבוב במחנה יהודה, ליהנות שם מהריחות והטעמים ולהתיישב לקינוח באיזה בית קפה".

שוק מחנה יהודה (צילום: עודד קרני)
עמוס ריחות וטעמים. שוק מחנה יהודה, ההמלצה של אלי אוחנה | צילום: עודד קרני

דנה ברגר תהיה בבריכת הסולטן

דנה ברגר, שהעבירה את ילדותה בירושלים, ממליצה על בריכת הסולטן. "זה היה מקום שהיינו הולכים אליו כדי לשכב על הגב ולהסתכל על הכוכבים", נזכרת ברגר. "חוץ מזה יש גם את הטיילת, שהיינו יושבים בה יחפים עם גיטרות ומנגנים בוב דילן, וכמובן – עמק המצלבה, עם הצמחיה הרבה שבו ושבט הצופים שלי". כמקום בילוי נוסף ומעט בורגני יותר, מציעה ברגר את בתי הקפה שבמושבה הגרמנית.

גל אוחוסקי שולח אתכם למוזיאון ישראל
"מומלץ לערוך ביקור במוזיאון ישראל המחודש", מציע שופט כוכב נולד, גל אוחובסקי, שאמנם אינו ירושלמי אבל שאלנו אותו בכל זאת. שלוש שנים נמשך שיפוץ המוזיאון, שנפתח מחדש לפני כחודש, וכ-100 מיליון דולרים הושקעו בשיפוצו. נקודת ציון נוספת שמציע אוחובסקי ממומקת בגיא בן הינום, על מרפסת הסנימטק של ירושלים. "יש משם נוף פנורמי ואפשר לראות את בריכת הסולטן ואת חומות העיר העתיקה", הוא מבטיח. בסיום הטיול מציע אוחובסקי לבקר במסעדת מחניודה המוכרת, הנמצאת בשוק על שמו היא קרויה.

פבלו רוזנברגממליץ על שלומציון המלכה ויד ושם
גם השופט רוזנברג יעביר את מוצ"ש הקרוב בעיר הקודש, והוא ממליץ על שני יעדים, קצת שונים באופי. "המקום הראשון, שמומלץ בעיקר לבני נוער לבקר בו, הוא מוזיאון יד-ושם בעיר". היעד השני עליו ממליץ רוזנברג הוא רחוב שלומציון המלכה, שהיה חלק מהמתחם המבוצר של מפקדת הבריטים בימי המנדט, ובעשרים השנים האחרונות הפך לאיזור בילוי רחב. "יש הרבה ברים, ואפשר לבקר בשלומצי-בר או במסעדת סול שברחוב".

>> שמעתם שנפתח בירושלים חוף ים חדש? תאמינו, תאמינו