בפתחה של שמורת נחל שורק, יריקה מבית שמש, שליכטה ממערת הנטיפים, נמצאת חוות יערן, שמוכרת גבינות עיזים אורגניות בהרמוניה מושלמת עם הסביבה. בחווה האקולוגית והמאוד מטופחת תוכלו לרכוש גבינות טריות טריות, להסב לאחד משולחנות הפיקניק הפזורים מסביב במרחק ניכר אחד מהשני, באמצע חורש טבעי, להסניף אוויר הרי יהודה צלול ולתהות מי לעזאזל יכול לחיות ככה כל הזמן.

גדי חום בחוות יערן
דייר בחוות יערן. גורמה זה מה

יש פה גבינות רכות – לבנה, טבעית בלי יותר מדי טעם ואחת מתפוררת מושלמת לסלט, ובדרך כלל גם גבינות קשות וחריפות. מלווים אותן לחם שיפון, פיתות חמימות, זיתים ותה עשבים שנקטפו הרגע. מי שמחפש מזון עם קצת יותר נוכחות, מוזמן לטעום מרק בשר, גם הוא על טהרת העדר המקומי.
אל תוותרו על קפיצה לדיר הגדיים בכניסה - הם פשוט מתוקים מדי. יש פה ריחות שאין לטעות בהם (בכל זאת, דיר), אבל הגדיים הקטנים, קופצניים ומגישים את הראש לליטוף כאילו היו גורי כלבים, שווים את זה לגמרי.
לפרטים: 100 גרם גבינה רכה עולים 11 שקל, 100 גרם גבינה קשה עולה 20. אם אתם לא נוחתים פה בשי-שבת (מהבוקר עד הערב), מומלץ להתקשר ולתאם מראש (טל': 02-9997811), כי רוב השבוע מוקדש למרעה העיזים ולהכנת הגבינות.
מגיעים: דרך בית שמש, בכביש 3886 שעולה למערת הנטיפים, או דרך צומת בר גיורא בכביש 8553 שיורד למערת הנטיפים.
ועוד קטנה: מנהל מקרקעי ישראל מנהל מאבק לפינוי החווה, למרות שלא רק שהיא לא מזיקה לסביבה, היא גם תורמת לה. בבקתת הגבינות מציעים לחתום על עצומה לשמירת החווה (שנמצאת שם כבר 12 שנה). לשיקולכם.