זהו זה! נמצא היורש לכתר של "מחנה 23". זה אמור להיות מעניין שבשני חדרי הבריחה הכי טובים בארץ כרגע יש מספר בשם שלהם אבל נשבעת שאני לא מתעכבת על זה אלא על החדר עצמו כי יש הרבה על מה לדבר. "אלנבי 28" נפתח לפני כחודשיים ברחוב, ובכן אלנבי 28, פינת רחוב שלא זקוקה לאפקטים מיוחדים כדי להיות משהו שרוצים להיחלץ ממנו אבל ב"אלנבי 28" לא חששו ואפילו דאגו שהכניסה לחדר תהיה מהרחוב הצדדי והשקט יותר. למרות זאת, שקט זה הדבר האחרון שתקבלו כאן כי המסיבה שמציעים בחדר הבריחה הזה היא כזאת שנשארת אתכם גם יומיים-שלושה אחרי, וזה לא שאני לא הולכת למסיבות בחיים האמיתיים. אז למה "אלנבי 28" הוא חדר כל כך, אבל כל כך, טוב? כי בניגוד להרבה חדרים אחרים ובדומה ל"מחנה 23", הוא מציע ספקטרום של תחושות ואת כולן הוא עושה מצוין. מצחיק? מפחיד? מאתגר? אינטואטיבי? לוגי? מרגש? על כל אלו הוא מסמן וי ב-60 דקות בלבד. לפני ששומרי הסף של הספוילרים יתקוממו, אציין שבחדר יש שחקן והפרט הזה מצוין באתר של החדר וטוב שכך. מדובר בשחקן כל כך טוטאלי וכל כך מסור שכדאי לבוא מוכנים לכך שלא תהיו לבד בחדר. רמת האמינות הייתה כל כך גבוהה, שגם ביציאה מהחדר היה קשה להשתחרר ממנו ומודה שלא נרגעתי עד שהוא לא יצא לי מטווח הראייה.

אז מה הופך את החדר הזה לחדר שכדאי ורצוי לנסוע בשבילו ממקומות רחוקים? קודם כל, העיצוב: ירדו כאן לרזולוציות הכי קטנות ואין פרט בחדר העצום הזה שלא חשבו עליו מבעוד מועד. החל באסלות מעור שמחכות לכם בשירותים בכניסה וכלה בעוד עשרות מאפיינים בחדר שאני חוששת לקלקל לכם - אז תצטרכו להאמין לי כי אין סיכוי שתזכרו שאתם בחדר בריחה ולא במועדון רועש, אפל וענקי. המוזיקה ברקע, המבנה, העיצוב כאמור וכמובן השחקן, לא יאפשרו למציאות לחדור לרגע פנימה. בדיוק המרכיבים שהופכים קלאב למדהים גם בחיים שבחוץ. אני לא חושבת שחדרי בריחה טובים בהכרח צריכים לכלול בתוכם עוד ועוד חללים אבל כשמשכילים להסב את החלל הקיים לעוד עשרות אפשרויות מקוריות של מציאות אחרת, מדובר באמנות וזה מה שעשו כאן - הסתערו על הלוקיישן ולא השאירו אבן הפוכה.

אלנבי 28
סמטה מלחיצה, כבר אמרנו? | צילום: באדיבות אלנבי 28

לא נפלו כאן בכלום

העיצוב, בניגוד למה שקורה בלא מעט חדרים, לא בא על חשבון החידות – והן מבריקות. הן מספיק קשות כך שיאתגרו אתכם אבל ניתנות לפיצוח באופן שישאיר אתכם מסופקים ולא אובדי עצות. אחרי הרבה חדרים קשים באמתחתי, אני מצפה שיאתגרו אותי אבל באופן שבו אצליח לפצח את החידות בעצמי מבלי להזדקק לעזרה צמודה של מפעיל. מכשול נוסף שלא מעט חדרי בריחה נופלים בו הוא היעדר הנרטיב מאחורי החידות. לא, זה לא מספיק לנו שתדביקו עלילה דלה שתהווה רקע מלאכותי לחידות. הן צריכות להתאים לסיפור, לתמה שעל פיה נבנה החדר וכזו שלא תישען אך ורק על הלוגיקה והניסיון שלכם, אלא גם על אינטואיציה וחיבור לסיפור שבדו עבורכם. שחקנים מנוסים כמעט שלא צריכים להיעזר במפעיל כדי לפתור את החדר הזה, וזה משאיר אתכם פנויים לגמרי להישאב לעלילה כי בשביל רמת האדרנלין שמציעים ב"אלנבי 28", אתם צריכים להיות לגמרי בתוך זה ולא מילימטר אחד פחות.

אני חייבת להודות שכשעוד ועוד חדרים צצים, נעשים פתרונות יצירתיים יותר ויותר לחידות כך שהקושי להפתיע שחקנים מנוסים שפוקדים חדרי בריחה בתדירות קבועה הוא לא מובן מאליו. מספיקה הפעם אחת ההיא שבה פיצחתם פתרון מתוחכם לחידה וזהו, היא סיימה לרגש אתכם ולא משנה באיזה קונסטלציה נתקלתם בה. כאן היו מספיק חכמים כדי לשתול הפתעה שלא ראיתי עד עכשיו בשום חדר אחר ושאותה לא צפיתי מראש בכלל. הטוויסט הזה, כמו עוד פרטים רבים ומוקפדים אחרים בחדר הזה, הופך אותו לחדר בריחה שמשלב אתגרים שלוקחים מעולמות אדרנלין אחרים לגמרי. אם אתם צריכים לבחור מסיבה אחת בשנה ללכת אליה - זו המסיבה של "אלנבי 28".

כתובת: אלנבי 28 פינת הכובשים, תל אביב.
חניה: חניון - בן יהודה 2.
משתתפים: בין 3 ל-8.
למי לא: אנשים מתחת לגיל 16, נשים בהריון, בעלי מחלות לב או מוגבלות פיזית.
רמת קושי: בינוני-קשה.
מחיר: 120 ש"ח לאדם לקבוצה של ארבעה.

>> לכל הטורים של אישה בורחת בשעה