אטרקציות במרכז: מוזיאון ישראל ממעוף הציפור (צילום: עדי רם)
עושר ויזואלי שעושה סחרחורת | צילום: עדי רם

הביקור הראשון שלי במוזיאון ישראל נערך אי שם בגיל העשרה, גיל שכל מה שמעניין בו מתמצה בכל מה שלא נמצא במוזיאונים. אינני זוכר פרטים או מוצגים ספציפיים, אלא רק תחושה אחת: העושר. העושר הוויזואלי המדהים שהקיף אותי מכל עבר, וגרם לי לסחרחורת, במובן החיובי כמובן. במשך השנים חזרתי לשם שוב ושוב, מעכל במנות קצובות את כל העושר הזה.

עושים: מוזיאון ישראל, הגדול והחשוב במוזיאוני הארץ, נחשב מכובד גם בקנה מידה בינלאומי. למעשה, מדובר בעיר מוזיאלית, שבה מספר מתחמים, שבהם אוספים בתחומי הארכיאולוגיה, האתנוגרפיה, היודאיקה, אמנות ישראלית ואמנות העולם.
ב"היכל הספר" תוכלו לראות את המגילות הגנוזות ממערות קומראן, הנחשבות לגילוי ארכיאולוגי מרעיש בקנה מידה עולמי; באגף היודאיקה והאתנוגרפיה היהודית תמצאו מגוון עצום של מוצגים הקשורים לעולם היהודי – מתלבושת כלה יהודייה מתימן ועד קופסאות בשמים קדומות; האגף לאמנויות מציע יצירות אמנות אירופיות, אמנות ישראלית, אמנות מודרנית, אמנות עכשווית, עיצוב ואדריכלות, צילום, אמנות מזרח אסיה ועוד. לאגף זה שייך גם הפסלים המרהיב, המשתרע על פני כ-20 דונמים, ובו מתקיימים לעתים אירועים. עוד במוזיאון: אגף נוער מאיר עיניים ודגם ירושלים בסוף ימי בית שני, ששטחו כ-2,000 מ"ר. שימו לב: אגף ברונפמן לארכיאולוגיה סגור לשיפוצים עד שנת 2009.

אוכלים: במקום פועל בית הקפה "קפה במוזיאון" (סגור בשבת). רוצים לקנח את החוויה התרבותית כמו שצריך? לכו ל"תמול שלשום" בנחלת שבעה – שילוב מקסים של חנות ספרים ובית קפה המגיש ארוחות קלות (02-6232758).

מגיעים: המוזיאון נמצא בשדרות רופין 11, ירושלים.

ברוכים הבאים: כולם כולל כולם, גם מי שהיה בעבר.

פתוחים: ימי ראשון, שני, רביעי, חמישי ושבת בשעות 17:00-10:00, ימי שלישי 21:00-16:00, ימי שישי 14:00-10:00.

מדברים: טלפון 02-6708811.

גולשים: אתר מוזיאון ישראל בירושלים

משלמים: כן.